| nofeelingsnopain a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva de ce se vorbeste atat de mult despre venirea papei si se transmite live tot ce face?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca venea 5 Gang in Bucuresti erai mai fericit nu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să fie panaramă. Acela este rostul Papei pe lume.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru este un eveniment astepat de multa lume cu care te intalnesti o data in viata, iar Papa este o personalitate!

| Plato a răspuns:

Oare? Simplul fapt ca e Papa e suficient. E o personalitate colosala, e o onoare pentru Romania sa-l primeasca, nu zilnic vezi asa ceva. Dar cand vezi ce idoli au tinerii, la ce sa te mai astepti sa inteleaga cat de important e Papa?