| EyeCandy a întrebat:

Imi puteti da niste statusuri, nu contează tema. big grin
Cat mai multe puppy dog eyes Dau fundă! :*

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Din lipsa de experienta m-am oprit la atat !
De perfectiune m-am plictisit…dar imperfectul aduce cu el intodeauna o schimbare infloritoare…
N-am sa ajung pe culme? Se poate foarte bine. Dar vreau sa urc atat cat am sa pot, prin mine…
Pun ganduri in randuri scrise-n rime. Nu sunt model pentru nimeni … nici pentru mine…
OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…
Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… si nu arat nimanui tristetea din sufletul meu!
ღ•°Iubescღ•°
Daca as putea rade , nu as mai plange…
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X
Nu`ţi dOrii niciodată perfecţiiiunea ,exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc !
Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi !
Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi,ci sunt cum sunt cand ma visezi.Deci dormi mai mult ca sa visezi,sa vezi cum sunt cand nu ma vezi.

nimic nu este intamplator.totul este cauza si efect.pentru ca totul are un inceput si un sfarsit

am invatat sa visez…dar am ochii deschisi.
La inceput , visele par imposibile, apoi putin probabile si in cele din urma inevitabile
Nu mi-a placut niciodata sa adun cioburile sparte si sa le lipesc la loc,spunandu-mi ca vasul e nou. Ceea ce s-a spart s-a spart. Si prefer sa-mi amintesc cu placere vasul intreg, decat sa-l am inaintea mea si sa-i vad crapaturile in fiecare zi.
•●✿ ✿●•i love you ஐ●✿ ஐ✿●
Viaţa este muzică. Unora le place Mozart, altora, picuratul robinetului

Încrederea se cucereste greu si se pierde repede.

Nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete.

Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el
Hotii iti cer banii sau viata; femeile le vor pe amandoua.
Recunosc poate ca ai jucat mai bine….dar nu uita ca e 1-0 pentru mine
Iti place sa faci ancheta ca un procuror .sa spui zi de zi : " stii, daca ma inseli, te omor "
Omul care are rabdare sa nu se razbune imediat, ori te iarta, ori se razbuna cumplit.

Când deliciile vietii prind riduri, devin amintiri.

Daca vrei sa fii fericit o clipa…razbuna-te …daca vrei sa fii fericit o viata…iarta.

Stiu sa iubesc stiu sa ranesc nu te juca sti bine ca pot trisa
"Poti sa faci ce vrei, dar dupa aia suporti consecintele! iti plac tendintele, iubesti fetitele Fraiere se plateste scump prostia si fitele!"
Ea e rebela,dar e femeie fidela.Se aude?poc,poc,poc? sunt picioare fine ambalate in pantofi cu toc
Si cand o vezi cu el de mana lasi capul in jos si iti vezi d drum gandindute la ce ai pierdut.

Fata` asta ` ! ` ` . Nu `e proasta` deloc`!` .Nu `se vinde` ieftin ` . fiindca` ea vrea TOT` !`
Am crescut!`Am lasatin urma` un trecut ! si-acum,cu capu` sus,pot spune ca am ajuns unde am vrut!"
nu mai baga texte d`astea…uite`te putin la mine Stiw ca te doare cand ma privesti din departaree Uite ce`ai pierdut pe zi ce trece,tot`h mai bine imi merge:X"
"Poti sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel. la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el . Ce-i aL meu e PuS deoparte Sa va Fie clar La Toate"
priveshte'o cum creste pe zi ce trrece te innebuneste Vrei sa fie a tha?Imi pare rau nu se va putea Ia'ti adio d la ea. Ea e Barbie vie...dar nu vine dintr`o cutie se imbraca in roz si are pretentii 1000.
Am pretentii ` marii `! am intenti bunne `! is nebunaaa ` si`mi ardee de glume

E fata calculata care stie cum si unde sa te faca.Stie cand sa rada,stie cand sa fie suparata.In ochii tai sa fie:SINGURA fata importanta.
poti sa admiri ...sa iti doresti.si evident sa iti iei gandul
Nu`mi spune tu cum trebuie sa fiu, Lasa`ma pe mine sa fac ceea ce stiu
e o arta sa stii sa stralucesti fara sa arzi in intregime
"Baieti ca tine gasesc peste tot,poti sa pleci ma doare`n cot Hai bye-bye Ramai cu Bn. Vezi ca intreaba curvele de tine.

Sa ai grija cum t porti cu mine` daca` mai vrei s` tin la tine`! K sunt prea dulcee` cum m` port cu tine`, n`am aere ca si tine`.

Imi pare rauu`, dar n`am pret! Te simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` si chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!
M`am schimbat si pot visa acum ! Nuu` mai vreauu` s` cer, voi obtine` oricum !
De atat barfa m`am intoxicat, dar s` stii` ca 0muu` nebarfit e 0m ratat.
Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-) ! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X
Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma . voi fi cuminte '' . Te apasa acum constiinta care inca te mai minte . . Sh nu`i nimeni langa tine care sa te alinTe .
Aud vorbe parsive despre Mine . Si continua barfa ! Da` cand ajunge la Mine barfa ;-x Isi cere scuze t_a_r_f_a.=]
Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !
Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat , e simplu`.
Hai sa mergem undeva sa uitam de tot in seara asta . Poate vreau sa fiu a ta , poate a altuia.

Nu`ţi dOrii niciodată perfecţiiiunea ,exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc !

#. Era ciudat ;-s . Dar începeam să mă obişnuiesc . oricum , de răzgândit nu mă răzgândesc [-x
Poţi să suferi,să disperi sau să trăieşti .Totul are preţ,depinde cât plateşti.

[:X] Nu mai sunt cea cu codite, am crescut, acum am fite... [ ]

Intr-o zi, ne-am jucat la carti iubirea. Am impartit egal cartile si jocul a inceput. Am aruncat pe masa o CLIPA. Dar tu mi-ai aruncat o ZI. Si am pierdut o carte.Scot din carti AMINTIREA.Dar tu pui repede UITAREA. Si am mai pierdut o carte.Pun jos o carte INTREBAREA. Dar tu imi arunci TACEREA.
Indiferenta ta, raneste sufletul altora !

**Zambesc . Iti aprinzi Tigarea . Te privesc . Spun ca plec , Tu`mi zici " Te iubesc " . Nu te mai ruga de mine , Degeaba speri . Chiar daca ne impacam . N`o sa mai fiu proasta de ieri !

ti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau
"Mama spunea ca viata este ca o cutie de bomboane,
nu stii niodata ce gasesti inauntru".
La urma urmei,... si maine este o zi".
Omul cult râde din ochi, omul rau din dinti, prostul din gât iar inteleptul nu râde niciodata.
Ofera din lumina ta celor din jur. Vei straluci mai tare
Ceea ce vrem sa facem, s-o facem atunci când vrem; pentru ca acest "vrem" se schimba si are scaderi si amânari.
Asculta-i pe multi, vorbeste la putini.
Ai curaj! sterge-ti ochii! Adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus.
A fi sau a nu fi, aceasta-i intrebarea.
Bucuria si durerea masoara rau orele; prima le face secunde, cealalta secole.
Fiecare isi culege fericirea de acolo de unde o seamana
Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti.
Daca nu ai facut niciodata o greseala inseamna ca nu ai incercat niciodata nimic nou
Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa si spera intr-o rasplata, atunci suntem, intr-adevar, o adunatura jalnica.
Daca A reprezinta succesul in viata, atunci A este egal cu x plus y plus z. Munca reprezinta x; y inseamna joaca; iar z - sa stii sa-ti tii gura.
Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul.
Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete.
În ura sau in dragoste, unii oameni sunt la fel de lacomi si de nechibzuiti.
Din dragoste nu murim. Ne nastem.
În dragoste nu trebuie neaparat sa ai un nume. E suficient prenumele.
Cel mai trist lucru in dragoste e ca uneori sufletul ti-l ia cine n-are nevoie de dânsul.
"Daca adevarul nu se afla prin dragoste, oriunde s-ar afla el, nu ma intereseaza"
A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata , iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort
. Daca dragoste nu e, nimic nu e.
Mai bine o dragoste pierduta decat una neavuta.
Femeilor le plac barbatii tacuti pentru ca au impresia ca le asculta. (Marcel Achard)
Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti intreaga lume. (G. J. G. Marquez)
De la sublim la ridicol nu este decat un pas (Napoleon)
Femeia e o fiintă slaba, victima a fiziologiei ei, orientabila după barbat, care trebuie s-o ocroteasca si sa-i împrumute personalitatea lui. George Calinescu (Enigma Otiliei)
Deoarece ai ochii deschisi crezi ca vezi? (Gothe)
Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita cum ii cheama. - John F. Kennedy
Sexul si golful sunt cele doua lucruri de care te poti bucura, chiar daca nu te pricepi la ele. (Kevin Costner)
Căsnicia este o poveste de dragoste în care eroina moare în primul capitol. - Cecilia Egan7
.Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger. ( Victor Hugo )
Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa planga si nu au putut" (Lucian Blaga)
Intamplator,... oricine poate iubi. ( F. M. Dostoievski )
Fericirea depinde de noi. (Aristotel)
Componentele fundamentale ale fericirii sunt: sa faci ceva, sa iubesti pe cineva si sa speri la ceva. (Allan K. Chalmers)
Fii fericit cat traiesti pentru ca mort o sa fii mult timp. (Proverb scotian)
Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului. (William Shakespeare)
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
Nu am dat gres. Pur si simplu am descoperit 10,000 de idei care nu functioneaza. (Thomas Eddison)
Moartea e o ipoteza pina in momentul cind omul se pomeneste in bratele ei,fara nici o speranta de intoarcere. (Liviu Rebreanu)

Mii de oameni au trait fara iubire, nici unul nu a trait fara apa. (Wystan Hugh Auden)
E mai bine sa iubesti si sa pierzi, decat sa nu fi iubit deloc. (Alfred Tennyson)

Cu cat judeci mai mult, cu atat iubesti mai putin

Sa-ţi spun ce este dragostea adevarata. E credinta oarba, umilinta fara preget, supunere desavarsita, încredere şi daruire impotriva ta însuti, impotriva lumii întregi. Dragostea inseamnă sa iti dai inima si sufletul întreg celui care ti le va zdrobi. (Marile speranţe) Charles Dickens

"În dragoste, singura victorie este fuga."

Tocami fapul ca idealul de care te ai indragostit e de neatins,face ca dragostea din sufletul nostru sa fie de neatins.Un ideal imposibil nu poate dezamagi.traiesti povestea perfecta dintre tine si un vis!
Viata nu înseamna doar sa marim viteza.
Este mai greu să învingem pasiunile invizibile decat să cucerim lumea cu arme vizibile.
Este legea iubirii cea care conduce omenirea.
În focul iubirii si fierul cel mai tare se înmoaie
Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima pe care nu le poti pronunta ( James Earl Jones)
Dragostea este una dintre cele mai puternice pasiuni pentru ca ataca in aceeasi timp capul , inima si simturile (Lao Tzu)
Sunt multe lucruri in viata care iti atrag privirea, dar putine lucruri care iti atrag inima…urmareste pe cele din urma. ( Michael Nolan)
Inima umana simte lucruri pe care ochii nu le pot vedea si stie lucruri pe care mintea nu le poate intelege. ( Robert Valett )
Cine vrea sa ascunda cheia spre inima lui isi asuma riscul sa uite unde a ascuns-o
Nu-ti crede prietenii atunci cand iti spun ca vor sa auda sa fi sincer cu ei. Tot ce vor este sa mentina o parere buna despre ei.(Albert Camus)
Adevarurile oficiale sunt de multe ori iluzii puternice. (John Pilger)
Speranta e un lucru rau. Inseamna ca nu esti ceea ce vrei sa fii.Inseamna ca o parte din tine e moarte.daca nu tot corpul. Inseamna sa hranesti iluzii. ( Henry Miller)
"Eu resping realitatea voastra si o inlocuiesc cu a mea." Adam Savage
"Societatea nu exista decat ca un concept mental; in lumea reala exista numai persoanele fizice." Oscar Wilde
"Exista unii oameni care traiesc într-o lume de vis, si exista oameni care se confrunta cu realitatea; apoi sunt cei care transforma una în alta." Douglas H. Everett
"Realitatea este doar o iluzie, una foarte persistenta." Albert Einstein
Frumusetea lucrurilor exista în mintea celui care le admira. (David Hume)
Imaginaţia este începutul creaţiei. (George Bernard Shaw)
Imaginatia este mai importanta decat erudiţia.
Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima"
"Cel care te iubeste te va face sa plangi." (proverb argentinian)
"Lacrimile sunt limba tacuta a durerii" Voltaire
"Furia, lacrimile si tristetea sunt doar pentru cei care s-au resemnat
Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga nu te grabi vei reusi
nu e prima oara cand ratezi ce`i bun. nu te mai gandi acum viata asta zboara si o sa te doara ca nu ai vrut acum dar nu poti sa sp din prima ce vrei asa ca nu mai pierde timpul daca ma vrei

Tine minte ca o lacrima adevarata e rece La fel si timpul care nu mai trece Am doar simple regrete:-s Iar ce`a fost intre noi . doar FaLse sentimente"

Ai Sa Cauti Persoana MeaH, In Fiecare `EA` Din Viata Ta.BuNa Sau ReA, Eu Am FosT Doar A Ta Ea In Orice Moment Poate T Fi si-a Altuia

Nu`mi mai pasa daCa` e ea` daCa` sunt eu` . Intotdeauna va fi` cineva` in locul tau` MEREU`

E atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata
Candva a fost lng tine chiar si atunci cand nu ti-a mers prea bine fetita asta a fost o data a tha dar acum nu te mai vrea. din partea mea: ramai fraiere asa!"

Baieti Au Balansul Lor Fenomenal Dar Intotdeauna Fetele Au Rolul Principal
sunt fetita rasfatata si de multi apreciata, imi plac mult masinile dar si motoarele , nu am pretentii la ele doar sa fie ale mele:X:X"

stiu sa Iubescc :X stiu sa ranesc Nu te juca sti bN ca pot trisa
Zambeste DANA te iubeste
am prea multe defecte in fata idioatelor care se cred perfecte
ochii mAry gurita mica Trasaturi D Papusica corp dragut` Frumos Lucrat fund Finut[] Usor Bombat~[:X]~"
• Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa`

0 sa-mi intelegi problemele la timpuu` potrivit!

Sh nu`mi pasa d nimic! Imi traiesc viata dup` bunul meu plac

Frumusetea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.

Nuu` mai visa frumos, realitatea este rece

Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tine uniti pe amandoi si suntem doar noi

Eu nu` cred in tacere, nu` vreauu` s` taci!

Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` si s` castigi !

În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă , iubită si amică . poate lumea crede că sunt sora ta mai mică , fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

.Oricine are dreptul sa fie prost , dar unii abuzeaza de acest privilegiu` ! =]

.N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc ;X

.•[O faţă de [PRINŢESA] !
Un corp [INDECENT] !
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

.Frumusetea nu` se masoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte ;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

•te`ai sătuRat Să'ţi pui viaţa Ca o întrebaRe.
ţine CapuL SuS, ChiaR daCă dOARe taRe.• .

•De obicei,ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit ;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu` , si` daca e sa cad .
Ma voi ridica ! ]
" Ca sa întelegi ca esti prost trebuie totusî sa-ti mearga mintea "
" E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini… "
" Punctul G la femei se gaseste la sfarsitul cuvantului SHOPPING! "
" Cand ai suflet RAU in tine atunci esti privit mai BINE ! "
" Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar… "
" Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur k va schimvba un viitor care a fost deja… "
"Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau! "
" Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun laf el cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun… "
" Nu exista nu-mi place sa beau… beau fara sa-mi placa ! "
" Nu exista minciuni doar adevar fara dovezi… "
" Visele nu ti le dau, nu mi le poti lua, sa visez e lumea mea… "
" Spuneti ca nu m-a suportati dar v-a uitati la mine de parca mi-ati fi fani… "
" Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda… "
" Pentru orice femeie dorita de majoritatea barbatilor exista cel putin unul deja plictisit de ea… "
" Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit. . "
" Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci…
" Pe cine nu il lasi sa moara nu te lasa sa traiesti… "
" Nu-mi mai dati sfaturi… stiu sa gresesc si singura! "
" Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "
" E o alta zi in care mi-am pierdut ideea, moralul e la pamant si marijuana e cheia… "
" Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga… nu te grabii… vei reusi! "
" Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate…
" Ca sa poti sa iti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa iti controlezi vointza! "
" Cei care te critica nu v-or decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata ! "
" Nici tu nu te cunosti, candva ve-i fi surprins de tine ! "
" Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde,ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le ! "
Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului
Numai dupa invidia altora iti poti da seama de propria ta valoare… "
" Din lipsa de experienta m-am oprit la atat ! "
" Cand ii bate norocul la usa, lenesul se plange de… prea mult zgomot ! "
" Eu sunt bogat, dar nu ma consider fiindca imi lipseste esentialul… "
" Daca vezi pe cineva fara zambet……da-i unul de al tau… "
Primul semn de senilitate este sa crezi ca le sti pe toate… "
Cel cu limba prea ascutita risca mereu sa-si taie singur beregata… "
" Adevarata valoare a unui om este: cat l-ai pretui daca ar pierde tot ceea ce are… "
"Daca nu ne pasa de viitor, nici viitorului nu-i va pasa de noi…"
" Nu-ti lasa vorbirea sa mearga mai departe decat gandirea! "
" In orice mare iubire este si un pic de orbire,
dar in nici una mai multa ca in iubirea de bani… "
" Desi traim si luptam impreuna, fiecare moare singur… "
" Unii oameni se tem asa de mult de moarte ca nici nu mai apuca sa traiasca! "
" Adevaratul castig in viata este viata, nu banii… "
" Suntem inclinati sa credem nu ceea ce este adevarat,
ci ceea ce ne place… "
" Azi este prima zi din restul vietii mele… "
" Daca cei ce traiesc in tari comuniste ar avea sa manance cat au de inghitit, ar duce-o mult mai bine… "
" Punctul tare al multor personalitati este ca au ajuns
sa-si cunoasca si sa-si depaseasca slabiciunile… "
" Nu stiu care este cheia succesului, dar stiu precis care este cheia esecurilor: incercarea de a face pe placul tuturor… "
" Traieste cu grija, viata n-are "roata de rezerva"
" Sfaturi putem da, dar minte nu! "
" Imi este calauza oricine e mai nebun decat mine… "
" Cea mai mare rasplata pentru stradaniile unui om
nu este ceea ce castiga prin munca sa, ci ceea ce devine prin ea! "
" Cea mai sigura cale spre bucurie este sa cauti sa faci o bucurie altuia… "
" Nu te compromite… nu te ai decat pe tine! "
" Nu stii ce inseamna arta de a invinge… sa fi fierbinte chiar daca afara ninge… "
" Viatai scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi… "
" Inca un an din viata a trecut… am trait doar cum am vrut! "
" Fii elegant, nu te vinde pe nimic… "
" Primul semn al unei stari inapoiate, din punct de vedere al culturii, este intoleranta. Cand cineva crede ca numai el are dreptate… "
" Nimeni nu te poate tine in inferioritate fara consimtamantul tau! "

" Fiecare om mare a invatat mai intai ca trebuie sa asculte,
de cine trebuie sa asculte si cand trebuie sa asculte! "
" Greselile copilaresti nu sunt facute de regula de … copii!
" Un om trebuie sa fie destul de mare sa-si recunoasca greselile,suficient de destept ca sa invete din ele si indeajuns de tare ca sa le indrepte! "
" La doua zeci de ani domneste sentimentul, la trei zeci de ani vointa, iar la patruzeci, judecata! "
" Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc! "
" Este foarte bine ca esti un om "cu picioarele pe pamant"
Dar nu uita ca trebuie sa le mai si misti! "
" Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata! "
" Ca sa ajungi mare nu este suficient sa fi puternic,
trebuie sa mai si stii cum sa-ti folosesti aceasta putere! "
" Cel mai sigur semn ca cineva nu este important
este silinta cu care isi da importanta… "
" Nimeni nu creste daca ingaduie mereu altora sa hotarasca in locul lui! "
De perfectiune m-am plictisit…dar imperfectul aduce cu el intodeauna o schimbare infloritoare… "
" Infrangerea nu este decat a celor care o accepta! "
" Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii! "
" Cel ce scrie, transmite, cel ce vorbeste comunica,
cel ce gesticuleaza convinge! "
" Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi;
esti intelept daca stii care jumatate! "
" Cand esti tanar, incerci sa schimbi toata lumea;
cand ai imbatranit, vrei sa-i schimbi pe cei tineri! "
" Daca te uiti sus vezi cerul, daca te uiti jos vezi pamantul, daca te uiti in spate nu vezi nimic, dar daca te uiti in zare vei vedea o armata de succese… "
" Daca barbatu’ ar fi bun de ceva, femeia nu l-ar insela… "
" Nu face azi ce poti lasa pe maine… "
" Cand doi se cearta, al treilea… e martor… "
Decat intelectual, mai bine un amarat de miliardar ! "
" Daca totul a iesit bine,inseamna ca ai gresit undeva ! "
" Cine se scoala de dimineata, ii vede pe ceilalti dormind ! "
" Cine se scoala de dimineata doarme mai putin ! "
" Fie painea cat de rea, tot mai bun e cozonacul ! "
" Cine rade la urma, gandeste mai incet ! "
" Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc… "
" Cand o femeie nu vorbeste sa n-o deranjezi pentru. nimic in lume!"
" Faima existentei umane nu consta în a trai, ci în a sti pentru ce traiesti " > " Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile ! "
" Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent. Sau s-ar putea sa fi … seful "
" Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale… "
" O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi ! "
" Este adevarat ca "banii vorbesc": cel mai adesea ei ne spun: "La revedere ! "
" Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur ! "
" Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate ! "
" Oamenii mari nu s-au considerat niciodata mari, oamenii mici nu s-au considerat niciodata mici! "
"Cand te lupti cu propria-ti constiinta si esti invins, ai castigat!"
" Cel care crede ca le stie pe toate este foarte enervant mai ales pentru noi, cei care, oricum, le stim pe toate ! "
" Cu cat s-a scurs mai mult nisip prin clepsidra vietii noastre, cu atat mai clar ar trebui sa vedem prin ea… "
" Intelept este acela care traieste in fiecare zi ca si cum in fiecare zi si in fiecare ceas ar putea sa moara ! "
" Nimeni nu este atat de intelept sau atat de prost pe cat se crede… "
" Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare ! "
" N-am sa ajung pe culme? Se poate foarte bine. Dar vreau sa urc atat cat am sa pot, prin mine… "
" Lucrurile nu sunt greu de facut. Greu este sa te pui in pozitia de a le face ! "
" Sclavul nu are decat un stapan, ambitiosul are atatia stapani cati ii pot fi de folos carierei sale ! "
" Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici ! "
" Doua clatite se plimbau prin desertul Sahara, deodata una se impiedica si ii sare gemu`… "
" Horoscopul de astazi: Lucru= stelele iti zimbesc, Bani= stelele iti zimbesc, Iubire= stelele inca rad… "
" Sunteti in plus ! "
" Nimeni nu moare virgin/a, viata ti-o trage exact cand te astepti mai putin… "
" Pun ganduri in randuri scrise-n rime. Nu sunt model pentru nimeni … nici pentru mine… "
" Dus cu pluta… cine vine ? "
" Azi nu am status… "
***ntr-o lume nebuna nu trebuie sa fi sanatos

***Nu jigni femeia care te refuza pentru.ca TU nu ai fost convingator…
***femeia sta cu tine pana pleaca cu altu.
***traim intr o lume unde nebunia este normala

4 răspunsuri:
| MonkeyBoss a răspuns:

Te doare manuta sa dai o cautare pe Google?

| EyeCandy explică (pentru MonkeyBoss):

Nu, nu mă doare! Chestia e, că dacă caut pe google statusuri amuzante găsesc chestii de genu : http://www.statusuri.ro/statusuri-haioase-funny.html. Si nu din astea caut! :)

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| alessiaflorentina15 a răspuns:

1) Fericirea înseamna sa ai o familie mare, iubitoare, grijulie, închegata, care sa locuiasca într-un alt oras.
2) Barbatii mint mai mult... femeile mint mai bine.
3) Barbatul se naste intre picioarele femeii si tot restul vietii lui lupta sa ajunga din nou acolo, pentru ca
nicaieri nu-i mai frumos ca acasa...laughing
4)O sa iubesc ce-mi place. O sa uit ceea ce ma doare. Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna
cu cine merita! Si rea cu cine trebuie!
5)Un om educat niciodata nu va spune: "S-o f. pe mama ta!". El va spune: "Pot sa-ti fiu tata!"
6)Barbatii sunt precum pantofii! cei care iti plac,te costa…foarte putini merita pastrati mai mult de un
sezon…daca nu ii iei potriviti,s-ar putea sa te bata…cei comozi nu te atrag, iar cei care te atrag nu vor sa
intre…unul singur nu e de ajuns decat pentru cenusarese…unii merita lasati la usa…lumea te judeca in
functie de ei…alte femei te invidiaza pentru ai tai, iar tu invidiezi alte femei pentru ai lor…cei sireti
trebuie legati…si ca o regula de aur: toti trebuie calcati in picioare!
7)Daca vrei ca sotia sa te asculte cind vorbesti, vorbeste cu alta femeie. O sa fie numai ochi si urechi.
8)Dragostea este triumful imaginatiei asupra inteligentei!
9)Dupa ce el i-a aratat contul sau din banca, ea a inteles ca-l iubeste la nebunie!
10)un om are dreptul sa se uite in jos la altul doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice!
11)?- Care este cea mai neplacuta ora pentru o femeie?
- Unu fara ceva….
12)Barbatii care nu le înteleg pe femei sînt de doua tipuri: casatoriti si necasatoriti.
13)Barbatul e singurul mascul care-si bate femela. Asta înseamna fie ca el e cel mai brutal dintre toti
masculii, fie ca femeia e cea mai afurisita femela.
14)Femeilor le plac barbatii plinuti… în zona portofelului…!
15)Spun unii ca e mai bine sa faci dragoste decît razboi, dar daca aveti chef de amîndoua, casatoriti-va!
16)Stiati ca ca 90% din cei care citesc aceasta fraza nu isi dau seama de dublarea cuvantului "ca" de la inceputul
propozitiei?
17)Scopul sotiei este de a cheltui atatia bani, incat sa nu ramana nimic pentru amanta.
18)?- Care-i diferenta dintre o cenusareasa si o printesa? – Cam 6 beri…
19)Pesimistul vede intr-un tnel intunericul, optimistul vede lumina de la capatul lui, realistul vede
luminile trenului care vine…Mecanicul de locomotiva vede trei idioti pe sine.
20)Dintii catre limba : – Daca te presam putin te putem taia! Limba : – O singura injuratura daca rostesc
unei persoane zburati toti.
21)- Din punct de vedere stiintific, dragostea este o reactie chimica. Adevarat? – Da, iar la interactiunea
cu alcoolul se accentueaza!
22)Cand cainele va invata sa vorbeasca, omul isi va pierde si ultimul prieten!