| Anonim_9586 a întrebat:

Imi puteti spune coduri pentru. sims 3?

156 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Sunt mici exceptii cu coduri care merg, de exemplu cel pentru bani: motherlode, dar am eu un cod si mai bun. Poti sa devii star rock, sim-ul tau sa fie fericit la fiecare click al tau, doar da-mi un mesaj cu id-ul tau si am sa-ti explic cum trebuie sa faci.happy

| maryana5 a răspuns:

Hey...am si o nelamurire la sims 3 big grin tu poti sa intri in restaurante. spital, scoala etc? Majoritatea pot sa intru dar nu stiu de ce nu pot in astea sad Poti sa-mi raspunzi plzz?
p. s. Scz ca nu ti-a raspuns la intrebare dar nu stiu nici un cod big grin
xoxooo, mary peace sign

| maryana5 a răspuns:

Hey...am si o nelamurire la sims 3 big grin tu poti sa intri in restaurante..spital,scoala etc? Majoritatea pot sa intru dar nu stiu de ce nu pot in astea sad Poti sa-mi raspunzi plzz?
p.s. Scz ca nu ti-a raspuns la intrebare dar nu stiu nici un cod big grin
xoxooo,mary peace sign

| maryana5 a răspuns:

Hey...am si o nelamurire la sims 3 big grin tu poti sa intri in restaurante..spital,scoala etc? Majoritatea pot sa intru dar nu stiu de ce nu pot in astea sad Poti sa-mi raspunzi plzz?
p.s. Scz ca nu ti-a raspuns la intrebare dar nu stiu nici un cod big grin
xoxooo,mary peace sign

| maryana5 a răspuns:

Hey...am si o nelamurire la sims 3 big grin tu poti sa intri in restaurante..spital,scoala etc? Majoritatea pot sa intru dar nu stiu de ce nu pot in astea sad Poti sa-mi raspunzi plzz?
p.s. Scz ca nu ti-a raspuns la intrebare dar nu stiu nici un cod big grin
xoxooo,mary peace sign

| maryana5 a răspuns:

Net prost x(
moamh ti-am dat o gramada de raspunsuri...scz big grin dar mi se blocheaza netu sigh
astept raspuns kiss

| frida0purple a răspuns:

Mai este codul aging off, care opreste imbatranireahappy

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Aici sunt multe coduri si iti spune si pentru ce sunt:
http://www.gamoholic.net/index.php/Cheats/PC/Cheat-Codes-The-Sims-3.html
Sa le incerci pe toate, dar ca sa stii la mine nu au mers unele.
Sper sa-ti fie de folos.

| symo_1115 a răspuns:

Eu pot sa intru

| Lumy a răspuns:

Va multumesc mult, chiar imi trebuia codu pentru bani
NU,, moterlode" ci motherlode, doamnee cati bani am primit, am primit 50.000 de fiecare data cant am introdus

| Oana_5036 a răspuns:

Buna! Stiu eu!
http://www.youtube.com/watch?v=SJ29-CwPHys
Si astea sunt normale:
jokeplease
motherlode
set career

Si...Ar mai fi sa bagi "testingcheatsenabled true" si apoi dai pe cutia postala si ai niste obtiuni noi.

| ILied a răspuns:

Fratilor, voi nu stiti nimica decat mothrlode.
Eu stiu o mie.

Pt. sims 2.

control pets: BOOLPROP CONTROLPETS on
vampire:BoolProp testingCheatsEnabled true
Intprop Censorgridsize 0

exit closes cheat window
expand expands or contracts cheat window
kaching get 1000 cash
help -all list cheats
autopatch (on/off) lets you know if theres a patch
moveobjects (on/off) moves objects and deletes you couldnt before
vsync (on/off) increases game performance but lowers graphics
StretchSkeleton makes your sims larger or smaller
aging off turn off aging
aging on turn on aging
motherlode 50, 000 simoleans
faceBlendLimits (on/off) turns off facial bounding limitations. It prevents the normal corrections the game will make for two parents with very different facial structures.
boolProp snapObjectsToGrid true/false You can place objects outside the grid.
intProp maxNumOfVisitingSims 8 You can invite more people to your parties.
boolprop constrainFloorElevation false Allows you to change elevation of floor tiles.
boolprop constrainFloorElevation true Disables the ability to change elevation of floor tiles.
clear Clears all cheat codes on the screen, but codes are still in effect.
slowmotion Puts the game in slow motion. Enter any number that 0 through 8 (0=fastest and 8=slowest)
boolprop lotTerrainLighting (True/False) Set to false and lots will not light up when highlighted in neighborhood
boolprop displayNeighborhoodRoadsWithModel (True/False) Set to false to remove bridges from neighborhood.
boolprop displayLotImposters (True/False) Set to false to removes house graphics from neighborhood
boolprop displayNeighborhoodWater (True/False) Set to false to remove water from neighborhood
boolprop displayNeighborhoodFlora (True/False) Set to false to removes trees/plants from neighborhood
boolprop displayNeighborhoodRoads (True/False) Set to false to remove roads from neighborhood
boolprop displayNeighborhoodProps (True/False) Set to false to remove props like rocks and towers from neighborhood
boolprop lotWater (True/False) Set to false to remove removes water (ponds) from lots
boolprop lotTerrainPaints (True/False) Set to false to remove floorpainting on lot
boolprop carsCompact (True/False) Set to true and cars will have more detail in neighborhood
boolprop lotInfoAdvancedMode (True/False) Set to true to show lot information
boolprop objectShadows (True/False) Set to false to remove removes shadows on objects outside house
boolProp guob (True/False) Set to false to remove shadows on objects inside house
boolprop renderSelectedSimLevel (True/False) Set to true and walls will no longer cut away from selected Sim
boolProp displayPaths (True/False) Set to true to see the path where the selected Sim walks to
boolprop displayLookAtBoxes (True/False) Set to true and blocks appear on Sims faces and on parts where Sims look at
boolProp simShadows (True/False) Toggle shadows on/off for Sims
boolprop ShowLotPackageFilename (True/False) In neighborhood, shows filename of house when lot is highlighted
boolprop locktiles (True/False) Set to false to place floor tiles outside lot
boolprop allObjectLightsOn (True/False) Set to true to light up objects continuously instead of only when used
RoofSlopeAngle (15-75) Changes the slope angle of a roof
boolProp testingcheatsenabled true/false if set to true ALL other cheats work.
familyfunds (Family's last name) XXXX Alots any amount of money you desire to any sim family (remove parenthesis in the family's last name and replace the XXXX's with any amount you want)
unlockcareerrewards unlocks career rewards.
gameVersion Version in the cheat box.
help [cheat command] Displays information about indicated cheat.

Pt. sims 3 e tot la fel numai ca la alea cu boolprop e fara boolprop, Doar testing...

Asa ca e sunt rgele sims.

| anonzone a răspuns:

Motherlode

| lady$$$ gaga a răspuns:

Da daca imi dai fundita
Aveţi mai jos o parte din cheat-urile jocului. În caz că descoperiţi easter eggs sau alte coduri, vă rog să mi le trimiteţi la dr.lamer@gamoholic.netAceastă adresă e-mail este protejată împotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina. În timpul jocului, apăsaţi Control+Shift+C, apoi introduceţi următoarele coduri pe care le validaţi cu Enter:

kaching

Adaugi 1. 000 $

motherlode

Adaugi 50. 000 $

fullscreen on/off

Pui jocul pe Full Screen sau în Window

enableLlamas on/off

Trimiţi mesajul „Llamas enabled"

jokePlease

Scrii o poantă în consolă

quit

Ieşi din joc

fps on/off

Afişează numărul de frames per second

testingcheatsenabled true

Intri în modul cheat pe un sim cu Shift + Click

shazaam

adaugi 2. 500 puncte de satisfacţie Simului activ

[săgeată în sus]

Revii la ultimul cheat introdus în sesiunea respectivă de joc

set age [numărul]

Setezi vârsta Simului

set career [carieră/nivel]

Dai Simului selectat o carieră

force visitor

Forţezi un vecin să apară

make me know everyone

Simul selectat îi cunoaşte pe toţi ceilalţi Sims

make friends for me

Faci câţiva prieteni pentru Simul tău

make happy

Starea de spirit a tuturor celor din casă este perfectă; elimini stările negative.

resetim

Utilizează acest cod în rarele cazuri când un Sim e blocat într-o interacţiune sau undeva prin oraş, sau dacă ceva s-a blocat pe el. Simul va avea nevoie de o perioadă de timp ca să reapară, căci este creat de la 0.

moveObjects on|off

Nu mai ai limită la plasarea obiectelor în modurile Buy şi Construction. Totodată, suprimi limitele tool-ului Main atunci când obiectele sunt în curs de utilizare sau nu sunt deplasabile. Utilizarea acestui cheat îţi permite să deplasezi şi să suprimi obiecte ce nu pot fi manevrate în mod normal, cum sunt Sims. Dacă suprimi obiecte, nu le mai poţi recupera. De utilizat cu atenţie!

constrainFloorElevation true|false

Autorizezi ajustările de teren în ceea ce priveşte obiectele, Sims sau alte structuri. Zidurile, solul, obiectele se vor deplasa odată cu terenul, aşa că vei putea crea ziduri în pantă şi dealuri. Plasarea noilor ziduri/terenuri şi a obiectelor va necesita însă ca terenul să fie plat de la bun început.

disableSnappingToSlotsOnAlt on|off

Deplasezi obiectele cu tasta Atl apăsată. Este un cod practic pentru plasarea obiectelor cum sunt scaunele în apropierea meselor fără ca acestea să fie plasate în mod automat, sau planuri de lucru lângă alte planuri de lucru etc.

hideHeadlineEffects on|off

Maschezi toate efectele ce apar deasupra capetelor Sims, cum sunt bulele cu gânduri şi cuvinte.

fadeObjects on|off

Defineşte dacă obiectele se estomează la apropierea camerei. Nu se aplică la Sims.

slowMotionViz

Încetineşte viteza jocului. Valorile valide sunt de la 0 (viteză normală) la 8 (viteza cea mai redusă).

unlockOutfits on|off

Include ţinutele de lucru şi ţinutele Sims. Cheat-ul trebuie introdus înainte să intri în Create-A-Sim mode.

Înviere

Mergi la cimitir şi vezi un fel de tufiş, „Death Flower Bush", lângă intrare. Poţi să creşti acolo o floare specială pe care o adaugi apoi în inventar. Păstrezi floarea tot timpul cu tine. Dacă o ai în inventar atunci când mori, Moartea va accepta floarea în schimbul vieţii tale, şi vei fi înviat automat.

Niciodata nu ai sa poti sa intri acolo...fiindca sunt cladiri care poate fi un Job... daca ai construi si tu pe un teren al primariei(ma refer in sims 3) ai avea la Build Mode aceleasi cladiriwinking
V

| Me23 Tia a răspuns:

Da de unde ati luat sims 3?

| Milk Swan a răspuns:

Motherlode apesi mai intai ctrl, tii apasat, apoi shfift, is apoi c, dar tii apasat, introduci motherlode si iti da $50, 000 sau aging off seteaza sa nu mai imbatraneasca sim-ul

| sticss a răspuns:

Poti sa dai crtl + shift +c si dai help si o sa ai acolo. toate codurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Codul pentru bani este mothelode si dai ctrl+shift+c bagi codu si dai enter

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

? happy... vrei mai multe coduri?
scrie pe google.ro Sims 3 Coduri si o sa gasesti big grin whistling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am decat un cod dar este super :motherlode pentru bani si casa il bagi trebuie sa dai ctrl+shift+C

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...stiu parola de bani... ctrl+shift+C... apoi scrii motherlode

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motherlode iti da bani 500.00000$

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sunt codurile "twins r 2 cute" pentru a face gemeni si " moveobjesctson" pentru a face mobila sa pluteasca
ori " testingcheatsenabled true" pentru a putea mari sau micsora cand vrei realtiile cu cei din jur si chestiile alea gen hunger energy le dai cum vrei"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da in orice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu o parola buna pentru a face gemeni. k aia. twins r... nu e buna... multumesc happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Codul pentru banii este motherlode

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da apesi in acelasi timp ctrl +shift+c ~pe urma scrii motherlode!:!:!:!:!:!:! si dai enter si iti da banuti :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru bani: kaching sorry doar atata stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motherlode