| Bionicle a întrebat:

Imi puteti spune cum as putea sa obtin o hartie cum as putea sa fac practica la o cofetarie patiserie?

1 răspuns:
| Kaℓi a răspuns:

Din cate stiu eu, angajatii de la patiserii trebuie sa aiba analize medicale facute periodic care sa ateste starea de sanatate. Nu-si doreste nimeni sa manance covrigi rulati de cineva care are Helicobacter Pylori sau tuse convulsiva. Asa ca, ma gandesc ca asta ar fi prima conditie si pentru un practicant. Dar cred ca patronii nu sunt dispusi sa-si asume riscuri de felul asta, mai ales acum cu atatea scandaluri provocate de imbolnaviri, si prefera sa lucreze cu personalul lor autorizat si verificat.