| TIb a întrebat:

Imi puteti spune totul despre organizarea unui bar (deschiderea nei afaceri)

1 răspuns:
| ExpertHost a răspuns:

In functie de locatia barului (cel putin ca si zona) trebuie sa pregatesti un buget considerabil. Am un amic care si-a deschis primavara trecuta un bar in zona centrala semi-istorica si stiu ca l-a tocat de bani amenajarea si echiparea. Vorbim de vreo 40. 000 eur numai pentru asa ceva, fara sa mai luam in calcul marfa si "diverse". Are in total cam 15 mese, parter + etaj. Iti trebuie tot felul de autorizatii si asteapta-te sa ai controale mai dese de la OPC, sanepid si ITM.