| greenapple a întrebat:

Imi spune-ti si mie niste bancuri amuzante?

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Concurs de admitere la facultatea de istorie. Intrã primul candidat la proba oralã.
- Numele, profesia pãrintilor.
- Itic, mama directoare, tata ambasador.
- Bine. Intrebarea: In anul 1907 a avut loc o rãscoalã. Puteti sã ne spuneti cam in ce an a avut loc aceastã rãscoalã?
- Pãi... Cred cã in 1907.
- Perfect!
Sunteti admis! Trimiteti urmãtorul candidat. Intrã al doilea.
- Numele, profesia parintilor.
- Shtrul, mama sefã de laborator, tata procuror.
- Bine. Intrebarea: In anul 1907 a avut loc o rãscoalã, la care au participat aproximativ 10. 000 de tãrani. Puteti sã ne spuneti cam cati tãrani au participat la aceastã rãscoalã?
- Parcã 10. 000.
- Corect! Sunteti admis!
Trimiteti urmãtorul candidat. Intrã al treilea.
- Numele, profesia pãrintilor
- Bulã, mama gunoierã, tata somer.
- Bine. Intrebarea: In anul 1907 a avut loc o rãscoalã la care au participat 10. 000 de tãrani.
Numele si adresa fiecãruia.

2 răspunsuri:
| Gândac a răspuns:

Http://www.clopotel.ro/fun/bancuri.php

Definitii:
Hardware: Acele parti ale sistemului pe care le poti lovi cu piciorul.
Software: Acele parti ale sistemului care nu functioneaza.
Hard disk: Acea componenta a sistemului care intepeneste in momentul cel mai nepotrivit cu putinta.
Periferica: Acele componente care sunt incompatibile cu sistemul tau.
Imprimanta: Acea componenta a sistemului care se blocheaza cand nu te uiti la ea.
Cablu: Acea parte a sistemului care e prea scurta.
Backup: O operatie care niciodata nu este efectuata la timp.
Restaurare: O precedura care functioneaza perfect pana cand e nevoie de ea.
Memorie: Acea parte a sistemului computerizat care este insuficienta.
Mesaj de eroare: O solicitare de aprobare a distrugerii propriilor tale date.
Fisier: Acea parte a sistemului care nu poate fi gasita.
Procesor: Acea componenta a sistemului computerizat care este depasita tehnologic

Doi struti la o discutie:
-Stii de ce ne bagam capul in nisip?
-Nu stiu de ce o faci tu, dar eu caut petrol!

Un tip este arestat si dus la sectie deoarece vindea oamnenilor elixirul nemuririi.
La sectie politistii afla ca individul nu numai ca pacaleste oamenii, dar este si recidivist, fiind arestat pentru aceeasi cauza in 1794, 1856, 1928 si 2002...

Un om merge la un centru de inchiriat schiuri.
- Aveti schiuri si clapari marimea 56?
- Ce marime?
- 56 dom’ne
- Dar la ce va mai trebuie schiuri?

Fata : Mama nu este asa ca nu pot fi certata pentru ceva ce nu am facut?
Mama : Sigur ca nu, draga mea.
Fata :Atunci nu poti sa m certi ca nu am facut curat in camera.

http://bancuri.acasa.ro/

| alexa15_9959 a răspuns:

-Stii ce a facut iepurele in baie?
-Nu. Ce-a facut?
-Nici eu nu stiu, pentru ca a inchis usa!

-Stii bancul cu coincidenta?
-Nu.
-Ce coincidenta! Nici eulaughing