| Cristina17Adda1995 a întrebat:

Imi spuneti si mie niste citate, statusuri frumoase, despre dragoste, iubire, de facut in ciuda alteia :X Va rog multhappy Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam/Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam/Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai/Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai/.

Cne a fost la rauu` si la bine, trup sh suflet pentru tine? Cne te-a iubit mereuu`, cine alta, decat eu

º Din prea multa iubire sunt zile cand stiu ca gresesc... Iarta-ma ca-s rea, gelozia ma face asa. Daca nu te-as iubi nici geloasa eu n-as fi...Nici o clipa din zi.•º°"˜♥•º""

Poate intr-o zi ma vei cauta...Si le vei spune tuturor...LIPSESTE EA!

Acum mă uit pe geam şi zâmbesc. Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc

are acei ochi... pe care TU...nu ai putut sa-i uiti!

:X♥ Cand voi veni, inseamna ca m-ai chemat Cand te voi auzi, inseamna ca m-ai strigat, Cand voi fi, inseamna ca m-ai dorit, Cand te voi gasi, inseamna ca m-ai cautat. Cauta-ma tu...happy

Voi fi mereu fata care o vezi acum in mine, sunt aia care a schimbat totul pentru tine, daca ceea ce vezi nu te multumeste! Nu cauta in mine ceea ce nu este!winking. :*

N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam fiindca mi-e dor de baiatu’ pe care mai de mult il iubeam

M-ai lasat in ploaie sa zac departe de tine. Te-ai intrebat vreodata cine te iubea mai mult ca mine?

Daca ma vrea ma va cauta si poate va realiza ce-a pierdut si va regreta. Am pus suflet, el s-a jucat cu mintea mea si-a reusit sa m-aduca exact unde vroia...

Uita tot ce`a pierdut, tot ce`a vrut, tot ce n`a avut... uita timpul ce`a trecut, orice sfarsit acum, pentru ea e un nou inceput.; x"

... Iar atunci cand poate tu nu vei mai stii ce drum sa alegi cu tine eu voi fii!

""Imi place chiar daca nu-mi gasesc unele cuvinte. Imi place cand spui : Te pup. Sa fii cuminte! ""

Niciodata n`ai uitat sa fi langa mine…Si eu voi fi mereu, la fel, langa tine :X

Nimic nu e greu, dar e nevoie de mult curaj pentru a obţine ceva. happy

Vrei sa-ti spun ce gandesc?! n`am cum sa te mint.dar stii...sentimentele nu se spun.ele se simt

Vreau sa stii ca n-am sa renunt! Orice ar fi, te iubesc prea mult...

Asa a fost sa fie, tu te intorci la mine:X Pentru ca aceasta e dragostea adevarata

N-ai fi crezut că o sa te iubesc, n-ai fi crezut că mă vei iubi, dar acum suntem împreună şi nimeni şi nimic nu ne va despărţi!

» " Daca sunt cu tine lacrimi nu mai sunt, Nu mai am de ce sa plang, Din sufletul meu esti tot ce am mai scump, Te iubesc atat de mult… "

# Aveam o mie de vise.o mie de viitoare planuri scrise...

` te-am ales` p Tne` :-x` pentru ca` tuu` ` Erai Diferit` :]` ♡` Pt ca` :*` tu` Erai` ` Ceea` c mi-am dorit` ` ♡`. →` [ Te` iubesc` :-x` ]

→ Chiar`:* daca`º Iti Gresesc` ●•`ღ` Chiar` daca Sunt ` momente` cand` :* Iti lipsesc`º ♥`Sa nu uiti` `º■º Ca` :* te Iubesc` ` ღ`! º•

#. oriunde as pleca Si oricat d departe.inima mea tot pentru` tine` va bate pentru` ca te iubesc... te voi purta in Suflet.in gand mereu ingeru` meu

Pe tine nu te-as parasi asa imi spune inima,mai mult ca viata mea te voi iubi,dragostea mea!

Esti tot ce vreau,ce am visat, ce imi doresc
Nu-mi ajunge o viata sa-ti spun"te iubesc"

Ca in orice relatie am avut si bune si rele, dar ca cel mai frumos cuplu am trecut peste ele!

Ca 2 copii ei din cand in cand se mai certau
Si tot ca doi copii ei se impacau.

Duuulcea impacare e singurul motiv pentru care ne certam uneori
Ne potrivim atat de bine!; x

Nu'i aşa, puiule? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine!

Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat, e simplu`.

O masca de argint, un zambet Cuvinte goale mii si mii.Sa te iubesc nu-i greu deloc Eu tin la tine.tin cu foc!""

timpul va trece.eu voi incerca sa uit.dar nu pot lasa in urma tot ceea ce intre noi a fost odata.in adancul inimii mele inca mai tin la tine

relatia a evoluat, treptat
Si-au spus primul "Te iubesc"
Apoi "Mi-e dor de tine", "Fara tine nu traiesc"

Zambesc cand se vad, plang cand se cearta
Si indifferent de fapta, ei se impaca si se iarta

Îl vreau pentru Totdeauna, caci e singurul care mă înţelege şi mă sprijină!

"Se poate fară, dar nu fără Tine! ¦»?

Chiar daca sunt furtuni,ninsori, soare sau ploi, in orice razboi e mai usor in doi:X

Suntem atat de diferiti si totusi ne potrivim. Noi am stat unul langa altu cand toti vroiau sa ne despartim!

Ai locul tău în inima mea şi nimeni nu ţi-l poate ocupa!

. Mi`este dor de tine` nu esti LG mine` vr s fii` mereu n preajma mea te iubesc stii binee` sh` nu imi doresc pe altcineva`; x

Îţi mai aduci aminte` cum ne-am cunoscut? Şi` ne bufnea râsu că ne apropiam prea mult!:X

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Daca vrei sa faci in ciuda alteia inseamna ca nu esti animata de sentimente nobile: dragoste, iubire...

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html