| ღAl3xuTzaAlyღ a întrebat:

Spuneti-mi va rog citate frumoase despre iubire

7 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

"Iubirea nu e pentru oricine." - MissBlaHck fosta BlahBlah fosta BlaBla si fosta blabla.

| mihaelaa18 a răspuns:

Dragostea nu are nevoie de cuvinte, ea vorbeşte prin priviri şi atitudini.

"Iubirea este viaţă. Şi dacă îţi lipseşte iubirea, îţi lipseşte viaţa.

Cele mai mari iubiri se nasc din cele mai simple şi frumoase gesturi.

În dragoste nu trebuie să formezi un destin, ci doar să dăruiești unul!

Marile iubiri sunt ascunse în gesturi simple.

Iubirea dansează întotdeauna singură, dar are alături doi spectatori care să o susţină şi să o încurajeze

Iubirea adevărată nu are un final fericit pentru că, nu se termină niciodată!

dacă destinul meu a fost scris acela eşti tu, iar dacă nu, il voi scrie eu literă cu literă, şi fiecare pagină te va avea pe tine!''

Când iubeşti, tot ce este în jurul tău vezi că există, doar într-o pereche!

Iubirea este clipa în care două singurătăţi se recunosc, se apropie una de cealaltă fiindu-şi de atunci, sprijin şi mângâiere, mereu!
Sunt o singură fiinţă. Când unul plânge, celălalt gustă sarea...

Iubirea nu apare atunci când ai nevoie de ea, ci atunci când o meriţi!

Dragostea nu are nevoie de cuvinte, însă cuvintele au întotdeauna nevoie de dragoste.

Iubeşti pe cineva atunci când ai ajuns să vrei să-i dai ceea ce ai mai bun şi hotărăşti să i te dai pe tine însuţi!

O inimă care iubeşte este întotdeauna tânără!

| ZaineaM a răspuns:

"Dragostea este cu hopuri" de Bogdan Bartolis https://www.facebook.com/bartolis.bogdan?fref=ts

| wolder a răspuns:

Daca dragostea noastra ar fi o carte, as rupe ultima pagina sa nu se sfarseasca niciodata.

Cea mai buna dovada de dragoste este increderea.
Eu am incredere in tine, sper sa ai si tu….

A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie

IUBIREA imatura spune ‘Te iubesc pentru ca am nevoie de tine‘.
IUBIREA matura spune ‘Am nevoie de tine pentru ca te iubesc'.

Nu exista om atat de las pe care iubirea sa nu-l transforme intr-un erou.

A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!

Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete.

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine.

Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.

**nu am dat copy paste direct, le-am selectat eu mai de mult din muuulte citate doar pe cele mai frumoase. happy
Noapte buna happy!-

| neutrino a răspuns:

Esti o scumpa, te iubesc!

| AngelaMatache892 a răspuns:

Daca iubesti pe cineva, iubeste-l in fund.
Nu inseamna da si iubire inseamna anal.