| chiftelutacrocanta a întrebat:

Imi spuneti zece lucruri pentru care viata are rost si merita traita?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Speranta.

| RainmakerX a răspuns:

1. De ce ne nastem atunci?
2. Parintii de ce "baga" atatia bani in noi?
3. Nu stim daca e mai bine in alt loc, nu?

4.Bani, bani related
5.Sa faci, vezi, simti cat mai multe
6.Sa lasi ceva in urma?
7. Evoluam ca specie *vorba vine*
8.Conservam specia.
9.Toate lucrurile rele care ne fac mai puternici
10.Toate lucrurile bune care te binedispun din cand in cand.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca mu iti gasesti singur motivatii din vasta oferta pe care ti-o pune la dispozitie viata nu iti poate baga nimeni nimic pe gat.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai uite zece lucruri:
1. Familia(familia e mai presus de toate)
2.Prietenii(si ei sunt mai presus de toate)
3. Iubitii/iubitele(iubirea te face sa vrei sa-ti traiesti viata fericit si sa nu te gandesti la griji si la ceea ce este rau).
4, Experiente de neuitat(in viata traiesti anumite intamplari placute pentru tine care te fac sa vrei mai mult si sa vrei sa traiesti mai mult).
5.Copii(adultii pot sa explice mai bine aici cei care au copii bine inteles, dupa parerea mea).
6.Natura si peisajele rustice(natura poate fii frumoasa in felul ei de a fi)
7.Mancarea(cea care este pe plecul nostru)
8. Drumetiile, excursiile9sunt foarte frumoase.
9. Zilele frumoase ale copilariei unde nu ai griji aproape deloc.
10.Animalele dragalase.
Si cam atat, nu stiu daca nu te-ai asteptat la raspunsul asta dar dupa parerea mea de asta viata ar trebui sa fie traita ca sa vedem si sa facem aceste lucruri ce te fac fericit si bine dispus.

| Cameliapantiru a răspuns:

1.Familia
2. Prietenii
3. Cariera/studiile (depinde in ce etapa a vietii esti: elev, student sau salariat)
4. Cunoasterea
5. Lectura
6. Muzica
7. Hobby-urile tale/talentele tale
8. Natura
9. Animalutele
10. Ajutorarea semenilor tai

| DeathOfDreams a răspuns:

1. Lecțiile vieții, asta dacă-ți plac provocările
2. Locurile geniale de pe planetă
3. Familie
4. Pizza
5. Rock'n roll
6. Aventurile de neuitat
7. Peripeții
8. Distracții
9. Cărți
10. Persoane minunate, ca și mine.

Răspuns utilizator avertizat