| raspa a întrebat:

Imi trebuie un program pentru tradus carti din engleza in romana ....stie cineva cum pot face rost de unul?

2 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Nu exista un site care sa traduca perfect dintr-o limba in alta... poate exista un program, pe care sa-l cumperi...altfel,toate site-urile, chiar cele cu plata, au o traducere cuvant cu cuvant, fara sa se tina cont de continut/inteles...Deci nu intelegi nimic daca nu ai cunostinte destul de bune in limba in care vrei sa traduci.

| oz a răspuns:

Problema mare nu e traducerea...problema mare e adaptarea... daca o traduci mot a mot nu o sa intelegi nimic...