| Alina_7061 a întrebat:

IMPORTANT! FUNDITA! HELP! Pai el are 22 eu 17. l-am intalnit la inceputul vacantei el s-a bagat in seama cu mine- noi doi avand prieteni comuni- spunandu-mi tu cine esti, unde stai, hai pe la tine daca nu hai pe la mine happy.si tot asa Alina hai nu vii acolo? de ce? hai! il vedeam aproape zilnic. erau insa si zile in care nu ma baga deloc in seama ( motivul era o alta fata de varsta mea de care el zicea ca e buna ) cum pleca respectiva, iar imi zicea cate ceva. eu m-am combinat intre timp cu un baiat - despre care se pare cei din aturajul lui nu au o parere prea buna, nici nu ar trebui laughing - pentru ca nu mai avusesem nici un iubit. el a aflat ca as zic asa practic deodata cu mine ca m-am bagat cu el. si mi-a zis ca cum de m-am bagat cu el. eu trebuie sa recunosc ii dadeam de obicei raspunsuri seci adica nu i-am dat niciodata de inteles ca imi place de el. si nici un alt baiat din anturajul acesta nu prea s-a abagt in seama cu mine in afara de el, si el care nu numai dupa parerea mea ci si a altora e cel imi frumos de acolo! in fine am stat 5 zile cu baiatul acela si dupa ce m-am despartit andrei-baiatul de care imi place - mi-a zis ca diana hai nu ne combinam? eu rolling eyes tot insitam cu poate la cartela laughing) mi-a zis de vreo 5 ori chestia asta... urmatoarea zi a intrat pe mess pe mine (eu i-am bagat id-ul ) si acolo mi-a zis din nou vezi ca ne combinam eu i-am zis lasa katerinka la care el lasa ca ne vedem noi diseara. in ziua aia tin minte ca ia cerut unei prietene numarul meu de telefon trecandu-ma in telefon baby zona... m-a sunat pe la 1 noaptea insa eu eram nervoasa findca ma certasem cu ai mei si nu stiu poate raspundeam si sec sad pentru ca as sunt eu mai plictisitoare de fire. el a zis ca ma suna mai tarziu insa nu stiu de ec eu am zis da nu ca am culc si de atunci nu ma mai sunat. aa inca o faza de care mi-am amintit o data o prietena l-a intrebat da ce andrei tie iti place de diana? iar el a zis nu imi plac ochii ei sad apoi altui baiat de acolo ii placea de mine iar andrei ma tot intreba daca nu ma combin cu respectivul baiat iar eu mereu ii raspundeam ca nu! si mai zicea uneori ca ai gesturi nu iti place de el findca nu are masina eu nu nu de aia chiar nu imi pasa de masina!

A inceput scoala si zilele astea mi-am luat inima in dinti si i-am spsu ca il plac pe mess cei adevarat ( stiu ca e cam penal si ca poate era imi bine sa nu-i spun sau nu stiu ) am intrat pe el avand motiv de discutie locurile pe care le frecventeaza, i-am zis ceva de genu : si mai nou umbli pe acolo? el : laughing pai? eu nimic :d aiurea laughing) el : te-ai combinat cu baiatul ala? eu nu de ce tot insisti? el lasa ac o sa ne combinam noi eu asa-i? ca si data trecuta la cartela bineinteles laughing la care el nu ma ca ne combinam numai sa fii curioasa si virgina. eu i-am zis pai stii mie imi cam place de tine numai ca nu vreau sa isi bata cineva joc de mine, el a ras si a zis nu stiu ce sa zic straight face

Voi ce parere aveti oare ii place macar putin de mine? am sanse sa fiu cu el? cum sa fac sa il am? sa ii mai scriu ceva? am numarul lui sa-i dau mesaj helllllppp il ador maxim!

1 răspuns:
| Daniela_9685 a răspuns:

Uite, este clar ca nu a tinut la tine din momentul in care te'a lasat pentru cealalta fata! Dar totusi o persoana se mai poate si scimba...deci eu zic sa mai incerci, dar nu fi prea exageranta, doar.lasa'l putin fii mai rea si mai rece, si ii vei vedea reactia! Atunci iti vei da seama cu adevarat daca te place sau nu! Nu are rost sa suferi pentru cineva care doreste sa isi bata joc de tine. Sper ca te'am ajutat!:* Multa bafta >big grin