| Betterthanflowers a întrebat:

Bunahappy! Dupa cum stiti, suntem la o varsta de 13-14 ani, ne indragostim, suferim. Asa s-a intamplat si cu mine, sunt indragostita de un baiat care nu este indragostit de mine, dar ii place stilul meu de viata. Suntem prieteni, dar eu simt ceva mai mult. Are iubita, Diana. Eu chiar il iubesc, iar Diana isi bate joc, adica, nu ii pasa ca el o iubeste pe ea. Vreau sa ii deschid putin ochii, sa isi dea seama de ceea ce face prietena mea. Am mai discutat asta cu ea, si chiar Diana mi-a spus ca il foloseste ca sa stea cu fratele sau (Andrei). Mereu Diana il ocoleste pe Mihai(baiatul de care eu sunt indragostitastraight face ).
Ce sfat imi dati? Cum sa se indragosteasca si el de mine? Multumesc.[FUNDITA:X]

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Buna!

Regret sa iti spun, dar intotdeauna se intampla asa. Dai tot ce ai mai bun din tine si lupti pentru lucrurile la care tii, insa nu obtii nimic in schimb.
Avand in vedere ca baietii se maturizeaza mult mai tarziu, sunt mici sanse ca el sa isi dea seama de adevaratele tale sentimente, insa nu e imposibil! Sfatul meu este sa te porti cat mai fumos cu el, sa ii dovedesti faptul ca tii la el si sa il ajuti cand se intalneste cu vreo problema. In acest fel, exista o posibilitate ca el sa isi dea seama ca ceea ce cauta este chiar in fata sa. Nu e indicat sa o vorbesti pe prietena sa actuala de rau, mai bine il lasi pe el singur sa ajunga la concluzia asta.

Oricum, este nevoie de timp, de foarte mult ca sa initiezi si sa consolidezi o legatura ca asta. Si fie ca va aprecia, fie ca nu, tu ai incercat, si asta e tot ce conteaza! In viata ta vor trece si vor pleca multi oameni, iar cum am mai spus si intr-unul dintre raspunsurile anterioare, cei carora le pasa vor fi alaturi de tine!

Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| Alissya97 a răspuns:

Salut!
Discuta deschis cu baiatul.
Explica-i ca Dianei nu ii pasa de el si ca doar il foloseste pentru a sta aproape de fratele sau.
Spune-i ca tii enorm de mult la el si ca chiar iti pasa de el
Daca nu te crede spune-i ca nu ai nici un motiv sa minti, si chiar poti dovedi acest lucru.
Pentru a dovedia acest lucru poti sa o chemi intr-o zi pe Diana si sa vorbesti cu ea despre ce simte ea pentru Mihai [inregistrand tot ce vorbiti] sau sa vorbiti pe mess si sa salvezi arhivabig grin.
Stiu ca nu e chiar cel mai bun lucru posibil pe care il poti face, dar daca nu te crede trebuie neaparat sa ii demonstrezi ca nu esti tu cea care minte si ca acea fata doar se joaca cu sentimentele lui.
big grin Sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu isi va da seama de adevaratele intentii ale Dianei si va realiza cine il iubeste cu adevarat, adica tu tongue
Iti doresc din tot sufletul multa bafta :*
Sper sa realizeze care persoane tin cu adevarat la el.winking

Ceaoo :*

Sper ca te-am ajutat big grin

Funda; x?big grin

| cristiano9 a răspuns:

Depinde sh ce varsta aveti, daca el nu este destul de matur sa isi dea seama, e pierdut... sau vb mai mult cu el, iesiti sa va plimbati daca spui ca sunte'ti deja prieteni

| Betterthanflowers explică:

El are 14 ani, eu am 13 jumate.
fac peste 3 saptamani 14happy

| Vaseok01 a răspuns:

Nu exista o tactica anmita de a cuceri un baiat. Orice baiat iti va spune asta.happy