| Kpm_Chris_2000 a întrebat:

In biblie este scris ca nu este voie sa iti lasi par lung dar de barba nimic dar de ce martorii lui iehva interzic sa ai barba? isus avea barba atunci de ce ei interzic barba?

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

După 3-4 litri de apă-pardon, vin (am auzit ca e acelasi lucru), nu mai știau ei la ce păr se referă.
Eu am tot zis că epilarea inghinală e dată de Dumnezeu, dar nu m-a crezut nimeni.

| 393Dan a răspuns:

Serios? Ca nu prea imi vine sa cred.

| Sebastian777333 a răspuns:

Nu o spun ca o insultă, însă Martorii lui Iehova au altă biblie, alt raţionament. La noi, la creştini ortodocşi nu scrie de Iehova. Ei spun că Domnul e fără de seamă de aceea. Fundă