| Dan a întrebat:

In ce domeniu de activitate sunteti foarte buni? Ce profesie aveti si cum sunteti apreciati la locul de munca in tara sau strainatate?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Eu sunt jurista si pot spune ca, am fost apreciata si mi-am facut munca in conditii bune si foarte bune. Am lucrat in tara si consider ca, romanii care au ceva de spus pe linie profesionala, sa incerce sa ramana in tara pentru ca, este nevoie de ei pentru a da mai mult continut fiecarei zile in parte si a pune "umarul" la dezvoltarea propriei tari. Desigur sunt multi tineri care nu-si pot gasi locuri de munca in specialitate si se sacrifica pentru a lucra intr-un loc de munca care, nu este de nivelul pregatirii lor, dar macar au un loc de munca si au cu ce sa-si duca zilele, pana vor apare si la noi conjuncturi favorabile, care sa poata folosi tinerii si oamenii capabili, la ei acasa. Occidentul este bun ca rampa de lansare dar, dupa ce ti-ai "rotunjit" veniturile eu cred ca, cel mai bine este sa fii tu la tine in tara pentru ca, aici te vei putea simti "acasa" si nu un un strain intre cei pentru care lucrezi.
Sa speram ca, viitorul va fi al oamenilor de valoare si ca si Romania ii va putea folosi si-i va putea plati corespunzator, pentru a nu mai face "export" de inteligenta in occident.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Comunicare si psihologie. Din pacate la locul meu de munca nu prea am ocazia sa le pun in valoare asa cum ar trebui. Nu se pliaza meseria mea pe aceste lucruri. Sunt apreciat la locul de munca pentru seriozitate.

| cretzufinish a răspuns:

Domeniul vanzari ma caracterizeaza. Imi place sa socializez si sa am contact permanent cu oamenii, imi place sa ascult si sa actionez, insa ma multumesc cu un salariu de bugetra, si acesta in curand taiat. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider ca in comunicare si psihologie, insa la locul de munca nu se pun astea in valoare, cel putin la mine.Manipulator piese in domeniul economic, nu prea sunt apreciata deoarece lucrez de putin timp am de abia 2 saptamani... dar pot spune ca ma descurc destul de binehappy.
Locul de munca e in tarahappy