| Aztecul a întrebat:

Imi este foarte greu sa ma intorc in strainatate la munca. Pentru cei care sunteti plecati sau care ati fost plecati cum ati trecut peste greutatea asta de a fi departe de casa, dar mai ales de greutatile intampinate la locul de munca

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Sant mai multi bani printre straini si un motiv bun pentru revenirea in strainatate e o masina mult mai scumpa si performanta sau poti sa faci sex cu o gama mai extinsa de femei ceea ce in Romania nu gasesti (majoritatea fiind romance) si o masina scumpa nu iti permiti datorita unui salariu mic care il obtii de la firma din tara. Daca imi da 1000€ salariu in tara m-as intoarce ca sofer dar pana atunci aleg munca printre straini si sa vin acasa 1-2 luni pe an in vizita. Sau stai cativa ani si iti cumperi o casa sau apartament pentru tine.

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Când ai decis să lucrezi în străinătate presupun că ai făcut-o în deplină cunostinţă de cauză; adică te-ai gândit si la consecinţe Nu-i însă niciodată prea târziu să termini cu aventura asta si să revii pe locurile natale. Chiar dacă pâinea e mai rea, tot e mai bună în ţara ta.

| SG1995 a răspuns:

Îți faci prieteni, o iubită, ieși în oraș.

| Steregoi a răspuns:

Nu te mai duci.