| Osana254 a întrebat:

Care este soluție pentru solduri prea înguste?
Am încercat sa ma îngraș și am făcut cât de cât fund, dar tot aiurea se vede din spate având în vedere ca nu prea am solduri.Cand port pantaloni cu talie inalta ce imi plac mult arat horror din spate, sunt una cu mijlocul și am complexe.Imi e plin sifonierul cu bluze, pulovere etc peste fund.Am încercat ani de zile de exerciții fizice și ma ajuta cel mult sa îmi întăresc fesele, dar nimic legat de solduri.
Vreun sfat?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, tu trebuie sa dai burta jos, odata ce spui chiar tu : "este una cu mijlocul", fiindca aceasta este cauza de nu sta nimic frumos pe tine.
Fundul si soldurile vor iesi in relief dupa ce scapi de grasimea de pe burtica.
Nu purta nimic cu talie inalta, cand nu ai talie scluptata, adica in forma de clepsidra).
Scapa de burtica si vei vedea ce minunat se vor aseza toate pe tine.
As fi curioasa ce inaltime si greutate ai...

| Osana254 explică (pentru Violleta2022):

Nu prea pot scăpa de ea, asa e forma corpului meu de când ma știu și din gena.Am încercat și asta dar nu scade, ar trebui sa ajung la vreo 40 de kg de nu mai puțin ca să nu se vadă.
Am 1m50 și acum 55 de kg ca am zic ca ma ajuta greutatea mai mare la fund, dar am avut și 48 și zici ca eram copil de grădiniță.Si asa la 30 de ani zice lumea ca am 15. Facea cumnata mișto de mine ca fica ei de nici clasa a 5-a are aceias mărime la pantaloni cu mine si chiar m-am saturat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Osana254):

De fapt, la 1.50m ar trebui sa ai 40-max 45 kg, ori tu ai cam 10-15kg peste greutatea normala, ceea ce se explica de ce nu ai mijloc, dar daca dai jos cel putin 10kg, vei vedea ca-ti iese la iveala si mijlocul si arati mult mai bine in tot ce imbraci.
Nu are importanta ca arti ca un copild e clasa a vi-a fiindca esti foarte micuta d einaltime, dar nu esti proprortionala si nici nu ai o geutate sanatoasa acum, de aceea iti spun ca trebuie sa ai 10kg mai putin decat inaltimea, iar la tine la 1.50m sunt deja foarte multe kg peste greutatea normala.

| VoidEternal a răspuns:

Exerciții pentru cvadriceps, mușchii gluteali, in principiu lucrează picioare cât poți de mult. Sunt sute de video-uri pe YouTube cu exerciții fix pentru ce ai tu nevoie. Doar că trebuie constanta și un regim cu suficiente proteine.