| anonim_4396 a întrebat:

In cea mai mare parte a timpului traiesti cu mintea in prezent, in trecut sau in viitor?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Viitor si trecut.
Prezentul mi-e "meh". Imi plac realizarile, prezentul inseamna doar munca.

| LordCristobal a răspuns:

Depinde de fiecare.
Însă trebuie sa fie un echilibru între cei trei timp pentru ca mintea să funcționeze normal.
Multi spun că trebuie să te concentrezi pe prezent dar la fel de bine e să vizualizezi și trecutul și mai ales să îți faci și planuri de viitor.
Daca trăiești prea mult în trecut cică ești depresiv iar daca trăiești prea mult în viitor riști să devii anxios.
De la trecut poți învăța să nu mai repeți același greșeli sau îți poți face prezentul mai frumos daca îți amintești de realizările din trecut.
Iar planificarea unui viitor te poate face o persoana ambițioasă.
Părerea mea este că e imposibil sa te gândești numai la prezent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trecut - viitor - prezent

| Ava1231 a răspuns:

Ce te *** grija?!