| Sevrajkansas a întrebat:

In principiu,buna tuturor! De regula intreb persoanele care-mi sunt alaturi mereu si ma sprijina...dar ceea ce ma framanta s-ar putea sa ma faca sa fiu perceputa altfel fata de cum sunt cu adevarat.
Bun. pai,sunt cu un baiat de aproximativ o luna. Toate bune si frumoase,e exact asa cum mi-am dorit mereu sa fie cel cu care as vrea sa am o relatie de durata...DAR. exista o mica mare problema. sunt fecioara si proaspat majora. Ideea e ca sunt extrem de schimbatoare si nu stiu cum sa procedez cu exactitate...
Ma simt super bine cu el...
Nu exista moment in care sa nu vorbim.
Nu mi-a propus niciodata nimic,este mereu atent,ma face sa rad, nu e prefacut..
In definitiv, ma cam impinge naiba sa-mi incep viata sexuala si nu stiu ce Doamne iarta-ma sa fac...
Nu as vrea sa ma vada cu ochi rai daca ii propun sa facem asta ..sau ca e prea devreme. chiar nu-mi doresc asta. Si nici nu vreau pe moment sa discut pe tema asta cu el. Adica ..sunt sigura ca nu-i va displacea ideea mea.dar dupa ce actul se termina, mi-e teama sa nu creada ca-s vreo distrusa si sa-l pierd. Chiar nu am mai avut sentimente atat de puternice pentru un baiat ..si nici nu am crezut ca vor fi vreodata reciproce...dar niciodata. Si uite ca sunt...
Vreau niste sfaturi utile. Multumesc pentru rabdare! Hug

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, inceperea vietii sexuale implica o noua perceptie a ta privind ceea ce exista in jur.Nu varsta e o problema, ci faptul ca ai ceva indoieli.Un singur lucru pot sa-ti spun eu, privitor la acest lucru :acele momente vor ramane pentru totdeauna in memoria ta, revenind atunci cand te astepti mai putin.Deci numai tu poti alege momentul, atunci cand consideri ca e cat mai perfect, si ca ai ales omul potrivit.

1 răspuns:
| M1Man a răspuns:

Daca sunt sentimentele reciorpce, calareste-l bine de tot.Mergeti odata la tine sau la el sa va iutati la un film si...lasa-te purtata de val.