| BogdanEminovici a întrebat:

În școala generală, la liceu sau chiar la facultate copiii care nu au un aspect fizic plăcut sunt tratați urât.
Vi se pare normal ca cineva să primească bullying pentru faptul că nu se încadrează în normele de frumusețe impuse de societate?
Nu este vina unui copil că are nasul mare sau că s-a născut fără o mână.
Să-mi explice și mie cineva de ce unii simt nevoia să trateze urât pe cineva care are probleme?

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu sunt multumiți de viața lor și vor sa îl facă pe altul sa se simtă mizerabil.
Sau sunt unii care o fac de placere, ceea ce mi se pare pura răutate.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Asa este natura umana!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răutate.