| anonim_4396 a întrebat:

Am în clasă un copil care copiii îi spun mereu că este urât cu spume, iar cei care îi spun chestia asta nu arată deloc perfect, de ce judecă aspectul altora dacă ei nu sunt perfecți?
Cum poate un om care nu are un aspect fizic de nota 10 să judece aspectul fizic altora?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copii sunt rautaciosi, de aceea jignesc.
Ce face baiatul caruia i se spune ca-i urat?
probabil ca nu zice si nu face nimic, asa-i?
De ce te stresezi tu pentru atat lucru? daca te doare sufletul pentru el, de ce nu iei atitudine sa vorbesti cu colegii care-l jignesc?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

De fapt este fată nu băiat.
Degeaba iau atitudine, atunci când le spun să o lase în pace ei nu mă bagă în seamă și continuă s-o jignească, și dacă spun profesorilor despre felul în care este tratată profesorii nu fac nimic să i-a apărarea acelei fete

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai scris asa "este urât cu spume"
Daca era fata, ai fii scris "este URATA cu spume"

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

O fi vorba de cea care a intrebat?

| sierra1 a răspuns:

"Cum poate un om...să judece aspectul fizic altora?"

nu poate, e doar Bullying nociv

| 1997onur a răspuns:

Bro uni copii sunt ( sadici ) sau prajiți in ulei de masline altfel nu pot sa inteleg de ce este atata ura in ei si rautate

| haileewatson a răspuns:

Copiii sunt rai si nu isi dau seama de gravitatea lucrurilor pe care le spun, multi au o educatie proasta, de aici se naste bullying-ul. Copilul ala trebuie incurajat sa nu ii bage in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Datorita imaturitatii unii dintre copii judeca usor pe alti copii dar dupa cativa ani in care se maturizeaza, inceteaza sa o mai faca.

| literallythesamebruh a răspuns:

Sincer,nici eu nu înțeleg cu ce îi încălzește pe alții să-și critice colegii/prietenii sau chiar persoane necunoscute după felul în care arată, dar știu că vor să pară superiori, și nu prea le iese. De aceea bullying-ul devine din ce în ce mai greu de combătut.