| anonim_4396 a întrebat:

In ultimult timp am observat atat eu cat si alte persoane, ca multe avioane zboara la o altitudine mult mai joasa ca de obicei, adica se intampla prea des in ultimul timp.
Sa fie ceva asemanator ca aici?

http://evz.ro/washington-survolat-joasa-altitudine-avion -spionaj.html

Voi ati observat asta?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Tu te-ai mutat lângă un aeroport și ai uitat...

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prea aglomerat traficu aerian

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are legatura cu intrebarea dar am vazut asta cand ieseam de pe email. Haios nr 8 "i"m goooonna catch yooooooou " =)) http://www.thebrofessional.net/best-aviation-photos-weve-ever-seen/

| tril a răspuns:

Cerul a inceput sa fie foarte aglomerat. Spre deosebire de masini, avioanele au trasee bine stabilite. Unele mai sus, altele mai jos. Insa, avioanele mici, nu pot zbura la altitudini mari. Si mai sunt si avioanele de agrement care zboara, de aproape poti sa le atingi. Asa ca, nimic "spionaj".

| PersonajFictiv a răspuns (pentru tril):

Nu e ok sa fii asa sigur/a.N-ai de unde sa stii tu ce fac ele.
Zici ca " nimic spionaj" de parca e imposibil si iesit din comun,iti zic ca e la ordinea zilei, nu neaparat cu avioanele.
Apoi, s-a intamplat si in alte parti, iar aici zboara mai la joasa altitudine mult mai des in ultimul timp, nimic singur intr-adevar, de aia am cerut pareri.

| tril a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Dar "nu e ok" nici sa sustii cu tarie ca e spionaj.
Uita-te si tu pe site-urile companiilor de aviatie sa vezi cate zboruri au. Pe unde sa le faca?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru tril):

Nu sustin, sustin ca e posibil doar.
E posibil si ce ai zis tu si ce am zis eu.