| anonim_4396 a întrebat:

In urma atacului de azi Coreea de nord vs Coreea de sud credeti ca o sa inceapa al treilea razboi mondial? si daca da de ce?

3 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Al 7000000 razb mondial, ba nu mai credeti toate rahaturile

Răspuns utilizator avertizat
| snakey a răspuns:

Cat timp o sa existe sistemul monetar, o sa existe razboaie si crize economice. Razboiul este cea mai buna afacere posibila la ora actuala. Cel de-al treilea razboi mondial nu o sa existe, cel putin pe pamant. Armamentul la ora actuala este foarte dezvoltat incat nu s-ar risca nimeni pentru un razboi mondial la scara celui din 1937-1945.Nu stiu daca e dezinformare si nu stiu daca multi stiu ce inseamna dar s-a ajuns ca un obuz sa aiba forta de 33 megajuli. E terifiant de mare! Aceasta forta se poate imprima si altor arme de mica si mare distrugere in masa.
Oricum razboaiele pe zone restranse sunt destul de profitabile. Sa nu credeti ca in Irak s-a declansat razboiul ca era un tiran Sadam Husein, ci se dorea control asupra rezervelor de petrol, si controlarea pietei de opiu din imprejurimi.
Tot ce este rau in aceasta lume se datoreaza banilor. Putem sa-l consideram cel mai puternic drog? Cred ca da!