| anonim_4396 a întrebat:

In viitorul an de scoala, cei de clasa a8-a vor mai sustine teza unica sau vor da examen de admitere? Vi se pare corect? Cica s`ar da examen ca sa se invete de mici cei care vor da bacul...

6 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

Eo una acum trebuie' sa intru intr'a 8 si sincer nu mi'ar conveni sa dau examen de admitere atata timp cat am sustinut deja 4 teze unice! Ar fi nedrept sa dau si teze unice si examen de admitere! Dar nah nu depinde de mine sadsadsad

| GnnAndra a răspuns:

Nu ar fi corect sad...adica daca am inceput cu teze terminam cu teze...am auzit de la candva ca in august se semneaza un contract daca se vor da teza sau nu. Sper sa dam teza! :X

| Sounds.of.Music a răspuns:

Cica e un nou mod de intrare la liceu...50 % din media de admitere e media anilo V-VIII, 25% media tezelor cu subiect unic din calsa a VII-a. iar 25% ar fi un test PISA(intrebari din cultura generala sau ceva de genu).nu stiu sigur... e o supozitie aparuta.oricum.si eu trec in calsa a 8-a...si-mi convine oricum.si cu examen si fara.imi iese medie amre oricum. dar avand in vedere ca anul asta ne'au invartit cum au vrut ei.ba cu teze.ba cu greve.corect ar fi sa ne lase cu teze unice si gata...educatia in romania e la pamantlaughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| woohp a răspuns:

Sper sa se dea examen deoarece prea multa prostie au intrat in licee.Eu am intrat anul trecut in Nicolae caretzulescu si cam 60% din cei care sunt nu merita sa fie in aceasta scoala. Plus ca sa batut recordul celei mai mici medii pe clasa de acum 16 ani.
Cei de anul asta cred ca v-or bate record mondial

| woohp a răspuns:

Nicolae caretzulescu nu caretzulescu nu stiu cine a editat dar ar face bine sa editeze cum este normal.Stiu 100% ca am scris corect