| nobody_9468 a întrebat:

Inca il iubesc! Inca ma iubeste!
Mi'e dor de noi! Mi'e dor de ceea ce eram eu cand eram cu el! Mi'e dor de ceea ce era el cand era cu mine! Mi'e dor sa'i zambesc cum numai lui o faceam, nici in oglinda nu pot exersa acel zambet, fiindca doar lui ii zambeam in felul acela special...
De ce ma doare atat de tare? De ce il doare si totusi nu vrea sa ne impacam?
De ce nu pot fi cu alti tipi? Inca simt nevoia sa'i fiu fidela.
Afli ce ai avut, de abia dupa ce ai pierdut! Am pierdut o comoara, doar din cauza figurilor mele prostesticrying.

Răspuns Câştigător
| VodkaCoca a răspuns:

Citind ceea ce ai postat tu si commentariile userilor m-a facut sa ii trimit un mesaj acum fostului meu desi sunt f orgolioasa.Ca ne'am desp de 2 zile. Iti scriu mesajul care i l'am trimis ca trec prin acceasi situatziehee hee :

Imi pare rau, d cum m-am comportat, stii cum e pana nu pierzi p cineva nu iti dai seama cu adevarat cat tzii la el, daca ne'am desp a fost doar din vina mea, si sa te stiu cu alta ma doare sufletul, te rog sa'mi mai dai ultima sansa sa iti demostrez ca m-am schimbat. Te vreau inapoi. Te iubesc big grin

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, la fel am patit si eu dar pana la urma m-am impacat cu elhappy... te inteleg foarte bine si stiu cum e sa iubesti cu adevarat dar totusi sa nu fi cu persoana iubita desi si el are sentimente pentru tine, poate este ceva care il retine, nimeni nu poate sti cu exactitate decat el si parerea mea e ca timpul vindeca toate ranile, te vei obisnui fara el si iti va fi mai bine. Dar daca iubirea e mare orice e posibil, poate ca o sansa de impacare tot mai exista, poate e orgoliu la mijloc, pot exista n motive, tu sti mai bine de ce v-ati despartit, daca se mai poate face ceva, fa tu primul pas pana nu e prea tarziu, nu astepta sa se scurga timpul ca e in defavoarea ta.Normal ca o persoana abia cand pierde pe cineva realizeaza ce a avut si ce a pierdut de aceea trebuie sa pretuim ceea ce aveamhappy...si eu cand eram desp.de iubitul meu nu puteam sa fiu cu altii desi nu mai aveam nicio tangenta cu el, simteam ca il insel si poate fiindca speram la o impacare, nu doream sa fiu cu altii ca sa afle el si sa nu ma mai cautehee hee, tot speram si am sperat bine ca pana la urma ne-am impacat si acum totul e ok. Sper ca si tu sa rezolvi pana la urma totul, ori sa te impaci cu el, ori daca nu se poate sa il uiti, sa incerci sa o iei pe un alt orizont si sa lasi trecutul in spate, totul tine de tine si de vointa ta!

| madalicious a răspuns:

Stiu cum este pentru ca si eu trec prin aceiasi situatie. Si cand il vad imi vine sa ma duc la el dar ma abtin.
In fine revenind.
Te doare atat de tare pentru ca il iubesti si nu vrei si nici nu poti sa il uiti pentru ca el este tot cea ce ai avut special in viata pana acum. Iar lui ii este frica de o dezamagire, sa nu se intample iar cum s-a intamplat acum.
Cu alti tipi nu poti fi pentru ca despartirea este inca recenta si nu te-ai obisnuit ca nu mai esti cu el, si speri prea mult la o impacare care probabil nu se va implini niciodata. sad

| OanaG a răspuns:

Acelasi lucru patesc si eu...crying

Nu mai stiu ce sa fac!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

O poti regasi, crede-ma. Principalul pas este ca tu sa stii sa-ti ceri iertare si sa-i demonstrezi ca si sufletul tau, intr-un fel anume sta in genunchi. Trimite-i asta si printr-un sms. Crede-ma, merge. Iti doresc o primavara frumoasa alaturi de cel drag si iubit al tau.

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Desi e greu, te inteleg si eu am facut figuri prostesti si am luat totul ca fiind o joaca dar de abia acum am inteles ca cu dragostea nu este de joaca.
Desi mi-e greu incerc sa privesc in fata si sa-l uitsad, mie tare dor de el, si nu stiu cum o sa reactionez daca astaseara cand o sa ies in oras o sa ma intalnesc cu el...il iubesc si imi pare rau.

| hiphopbeatz a răspuns:

Atunci cand pierzi pe cineva. Nu este o jaoca de a a impacatul, despartitul. Tu te-ai comportat cu el asa cum ai stiut.numai tu stii daca te vei schimba. Si ca sa-i poti demonstra asta, iti trebuie atitudinea si starea potrivita.

"atunci cand pierzi ceva, poti da peste ceva mai bun."

pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de bine ne asemanam in aceasta privintabig grin Eu deocamdata las timpul sa-mi dea raspunsul final, in rest ma descurc cum pot. Da, te inteleg f.bine.Daca stii ca te iubeste sa-i fii fidela in continuare caci nu stii niciodata ce-ti rezerva ziua de maine.Curaj,fii mai optimista, altii m-au incurajat cum au putut si ei si eu voi face la fel, asa e bine, intotdeauna sa ne ajutam unii pe altii si nu numai in situatii de genul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea e atat de complicata...
Atunci cand vrei sa iubesti pe cineva, cand te indragostesti de o persoana, trebuie sa fii constienta ca poti fi fericita langa el sau nefericita. Vei trai fericirea, iar apoi si tristetea va fi parte din tine. Orgoliul e mai puternic.
Poate ca acum nu isi da seama ce a pierdut, dar va afla atunci cand vei fi in bratele altuia. Daca ai gresit, trebuie sa suporti consecintele si sa inveti sa-ti ceri scuze, dar este in zadar sa iti ceri scuze daca nu iti schimbi comportamentul, mai ales fata de el!

| alinam_4375 a răspuns:

Intr-un fel mi-e ciuda... mi-e ciuda ca sufletul asta al meu tanjeste dupa el, ca nu se impaca cu ratiunea care vede si "constientizeaza" ca "noi 'nu ar mai fi la fel
modul lui de a ma face sa ma simt iubita, felul lui de a fi "lipicios"
toate amintirile imi revin acum ca si cand ar fi fost ieri... iar noi, intre noi s-au int atatea...atata ne-am ranit si nu am lasat orgoliul si multe altele deoparte crying
pana la urma life goes on, chiar dc inca mi-e greu
as vrea sa fiu un spiridus, ceva, doar sa stiu el ce simte, ce gandeste privitor la ce s-a int...