| Georgiana21 a întrebat:

Incerc sa ma conectez la Internet (prin cablu, Romtelecom ) si nu merge. AM intrat la COMPUTERUL MEU >- RETEA >- CENTRU SI PARTAJARE RETEA, dar imi cere un nume de utilizator si o parola (ceva cu ISP ) pe care nu stiu de unde le-as putea lua. Am sunat si la servicii clienti, si mi-au zis ca e o problema din laptop, ca trebuie sa-mi reinstalez placa de retea. Dar problema este ca numai acest cablu nu mi-l recunoaste... Ce as putea face? De unde pot lua username-ul si parola ( cu ISP )? (Sunt varza la capitolul asta ). Multumesc!

1 răspuns:
| Iwao a răspuns:

Nu ai nevoie de asa ceva, dupa instalarea driverului de retea, daca placa de retea e buna te conectezi la net, clic dreapta pe iconul internet din bara de activitati jos dreapta\open...\change adapter...\clic dreapta pe Local Area Connection \enable.