| anonim_4396 a întrebat:

Incerc sa va explic ce vreau sa spun cat pot de bine: cum se numesc acele desene facute pe foi de mate? Adica in care sunt colorate fiecare patratel, si rezulta un desen?

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu stiu daca are vreo denumire, stiu ca exista un material facut din patratele care se cheama pepit. Ar mai fi cuvantul caroiaj dar defineste doar reteaua de patratele utilizata pentru a reda desenul la o alta scara.

| Stefy200 a răspuns:

Cred ca te referi la mozaic nu stiu sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am gasit ce vroiam. Multumesc oricum. Uitati ce cautam http://fc09.deviantart.net/......ycilph.png

| anamaria1599 a răspuns:

Stiu la ce te referi. si eu desenam cand eram mica, dar nu am idee cum se numesc...