| AlexandraAlesiaMica123 a întrebat:

Sunt foarte creativa si talentata la desen. Incerc sa fac desene pline de culoare. Fac portrete, peisaje s.a. Acum vreau sa incerc sa fac anime.
Vreau sa para si ele colorate si pline de viata.
Intrebarea mea este:
Imi puteti da idei despre culoarea parului si a ochilor? Vreau sa se asorteze bine.

Funda! Pentru cel mai bun raspuns.
Multumesc. :* :* :*

2 răspunsuri:
| RobertFHC a răspuns:

Ma uit foarte des la anime si pot sa iti spun foarte usor uitandu-ma numai la cum au asortat profesionistii anime-ului, dar acum depinde de sex.
La fete:
Ochii bleumarin cu un par lung si rosu.
(Inspirat din Rias Gremory)
Ochii violet cu un par lung de culoarea unui albastru inchis.
(Inspirat din Akeno Himejima)
Ochii violet-albastru inchis cu un par lung de culoarea alb.
(Inspirat din necromanta din Kore wa zombi de su ca)
Ochii castanii cu un par scurt tot asa, nu e banal deloc, uneori chiar i se potriveste personajului.
(Inspirat din zerochan din anime-ul zetman)

Sper ca iti ajung, daca mai vrei imi lasi mesaj happy
Incearca sa desenezi unul dintre personajele astea, daca o desenezi pe rias gremory ai felicitarile mele happy

Mult noroc.

| GorgovanVlad a răspuns:

Par-Ochi
Albastru->Verzi
Rosu->Caprui
Alb->Albastrii

Întrebări recente