| hgcl a întrebat:

Intr-o zi din pura greseala sa zic asa, navigam pe youtube sa imi caut ceva muzica. Din intamplare pe marginie imi apare un video intitulat "Lucruri socante despocerite pe internetul ascuns". Am dat si eu sa vad despre ce-i vorba ca tot omu', am urmarit video-ul, pe urma altul, altul si tot asa. Eram foarte prins acolo si chiar nu imi venea sa cred ce tot spunea tipul ala acolo. Intr-un final ma uit si la comentarii care la randul lor erau destul de interesante... unul dintre ele suna ceva de genu' "Am intrat pe deep web si nu o sa o mai fac in viata mea, am vazut niste lucruri ingrozitoare acolo" am fost foarte curios, am urmat intructiunile de prin comentarii si mi-am descarcat si eu broswer-ul Tor, care imi permite sa intru pe niste forumuri destul de seci din care nu intelegi nimic. Intr-un final l-am contactat pe tipul care a postat si editat acele video-uri, i-am explicat omului ca am stat ore in sir si nu am gasit absolut nimic infricosator sau ceva de genu. Omul la randul lui mi-a explicat ca deep web este foarte deep laughing. Acuma va intreb pe voi, cei care ati intrat macar din curiozitate (ca si mine), cat de deep este acest dark web? Si daca voi ati gasit ceva infricosator pe acolo?

Răspuns Câştigător
| veryhonest a răspuns:

Realitatea e foarte deep.

15 răspunsuri:
| Marin_Mihai_1999 a răspuns:

Pai....pe deep web poti intra doar cu Tor Browser dor cu el atat si cauti in el ''link to deep web'' ceva de genu si iti da o droaie de linkuri acolo eu am intrat doar pe doua linkuri, pe ala cu falsificarea actelor si alalalt cu canibal dar nu ma descurcam si am iesit :) in fine..nu stiu nici eu sigur daca chiar e periculos sau nu... uita-te la https://www.youtube.com/watch?v=WUhbPH_8gO4 si convinge-te tu singurel. bafta!

Bula
| Bula a răspuns:

Internetul este ca iceberg-ul.
10% este vizibil prin google, restul se numeste "deep", adica partea adancita, mai "invizibila", unde nu pot intra roboteii motoarelor de cautare. La aceste site-uri se poate ajunge doar prin link-uri si/sau comenzi date din consola.

| WaterDrop a răspuns:

Dark web contine in mare parte lucruri ilegale, insa urmatorul nivel contine adevaratele orori.Ambele sunt monitorizate in permanenta de organizatii guvernamentale.

| LoveSleep a răspuns:

De acum înainte propun ca părinții să nu le mai spună copiilor că "bau bau" e sub pat, în dulap, în priză, în foc, ci e în "deep web". Ne modernizăm, oameni buni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti doar plictisit si curios sau fara loc de munca si posibil vrei sa fi certat cu legea?(nu doar cu legea statatala dar si....morala)? In primul rand trebuie sa "cu tehnologia"(si asta e putin spus) si, nu in cele din urma sa-ti definitivezi MOTIVUL pentru care vrei asa de mult sa faci asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...sau esti posibil un psihopat?!

http://m.tpu.ro/......ri-exista/

Exista RISCURI
Exista CONSECINTE
Exista... URATENIA ABSOLUTA A NATURII UMANE!

Deci, te intreb din nou:de ce ai dori sa faci asta?

| hgcl explică (pentru anonim_4396):

Dupa spusele tale, nu stiu care-i psihopat dintre noi doi.

| hgcl explică (pentru anonim_4396):

Iar daca tu crezi ca deep web este cu pagini ingrozitoare la tot pasul, cred ca te inseli. Iar daca tot intrebi de ce as dori sa fac asta, din curiozitate ca doar nu ma omora nimeni laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@MilitaryMuscle

"...am vazut lucruri ingrozitoare"
Cred ca in mare parte ti-ai facut o idee despre ororile internetului ascuns, sau mai bine mentionat DarkWeb, nu din comentariile tipului parafrazat din intrebarea ta ci din vidoclipurile de pe youtube mentionate.

Videoclipurile de pe youtube sau filmele cu continut de violenta sunt "regizate" si fix-pix pe langa ororile care se petrec cu adevarat atat in aria internetului, cat si in realitate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ti-am pus "parafa" de psihopat ci...prin intrebarile mele am incercat sa te aduc la auto-analiza.
Violenta atrage violenta-cred ca stii citatul.
In plus e una sa vizionezi un film despre o atrocitate (sau infractionalitate) si cu totul ALTA sa vizionezi live acel lucru sau sa participi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca probabil tu creezi ca e acelasi lucru, nu e.
Esti curios, ok!-toata lumea e (si pe mine ma intereseaza si imi starneste interesul psihologia umana,"partea intunecata" a naturii umane si conditiile in care apare, se dezvolta, devine relativ periculoasa si desigur tratamentul), in plus mai am circa 1000 de curiozitati generale...
deci, e normal sa fi curios, e normal chiar sa fi plictisit happy insa NU e normal sa incalci legea, treci peste "problema moralitatii"personale(...), sa-ti asumi chiar si RISCURI MAJORE pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu,cum spuneai in intrebare ai dat doar peste"nimicuri" si din cauza ca(parafrazez) "am stat ore in sir si nu am gasit nimic infricosetor", inseamna ca tu te asteptai la cu totul ceva infricosetor, care sa iti sa iti satisfaca oa anaumita "pofta"(insa nu ai "manuit" bine operatiunea si nu ai dat de "rezultatul scontat")...iar asta spune multe!

Peace!

| hgcl explică (pentru anonim_4396):

Zici dumneata ceva aici. Dar eu tot o sa intru in continuare sa ma lamuresc singur. Iar daca tot ai adus vorba, da ma astept la ceva infricosator, ceva diferit fata de un film ieftin. Imi face placere sa vorbesc cu un cunoscator, si cu atat mai multa placere imi face ca nu ma intelegi.

| hgcl explică (pentru anonim_4396):

Ai dat peste cel mai dificil "pacient" pe care l-ai avut.
Pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intentia mea nu este aceea de a te "dadaci", dar vreau sa cunosti un lucru foarte important: de la Mult se trece de obicei la Mai Mult, iar apoi urmatorul pas e Mult Mai Mult!(sunt sigura ca intelegi ).
Ai grija de tine!