| tonyc7 a întrebat:

Intr-o zi, Ionel merge pe strada si o vede pe Ana, de care se indragosteste instantaneu, problema e ca amandoi sunt doi straini deci nu se cunosc deloc unul cu celalalt.
In alta zi Ionel mergand pe aceeasi strada, o zareste iar pe Ana, de data aceasta tocmai cand ea intra in blocul in care locuieste, un bloc mare, cu 10 etaje, tipic cartierului Militari. Atunci Ionel isi da seama ca e vecin de cartier cu Ana pentru ca el sta la cateva strazi distanta de aceasta.
In blocul in care sta Ana locuieste si Mirela pe care Ionel nici pe aceasta nu o cunoaste. Insa pentru ca Mirela e mai tot timpul pe afara, prin fata blocului, Ionel decide sa intre in vorba cu Mirela pentru a afla mai multe detalii despre Ana si in speranta ca Mirela ii va face cunostinta cu Ana.
Intrebare - 1. Procedeaza corect Ionel ca intra in vorba cu Mirela pentru a afla informatii despre Ana? (daca e casatorita sau daca are un iubit, in primul rand)
2. Sau mai indicat ar fi ca Ionel sa o abordeze in mod direct pe Ana, fara sa se mai foloseasca de Mirela ca intermediar?
Care din cele doua variante credeti ca da sanse mai mari infiriparii unei relatii intre Ionel si Ana?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Culegerea de infornații poate fi utilă. Dar să o abordeze direct este esențial.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Da.
2. Nu recomand.

E normal sa faci demersuri pentru a afla lucruri despre crush-ul tau, inainte de a-l aborda. Cum spuneai si tu, poate e maritata... Nu poti sa te bagi in seama direct.