| Hades666 a întrebat:

Intreb si eu din curiozitate ca am vazut undeva :Ce se intampla daca o femeie isi da cu toata puterea pumni in burta,sub buric? Daca ar fi gravida garantat ca ar muri copilul, dar daca nu e ce i se intampla?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai pus o intrebare bolnava, care nu poate avea un raspuns exact, mai ales ca:
1. Femeile nu au o forta prea mare in maini
2. Corpul uman are membrele amplasate de asa natura ca abdomenul e intr-o pozitie greu de lovit "cu putere".
Revenind la curiozitatea ta bolnava: ai nevoie de ajutor? rolling eyes

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O să-ți citez dintr-o revistă:

"Loviturile şi leziunile de la nivelul abdomenului se pot termina pe masa de operaţie, deoarece anumite organe se rup destul de uşor la impact, cum ar fi splina sau ficatul. În plus, o lovitură în abdomenul inferior poate duce la rupturi de intestine sau chiar spargerea vezicii şi pierderea unei sarcini."