| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru băieții care intenționează să se căsătorească:

Cât de mult contează pentru voi ca partenera să știe să gătească?

40 răspunsuri:
| Catrice a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Aaa...legea?! Care nu e sa permită căsătoriile homosexuale?!
Ma refeream in România.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Catrice):

Da, ai dreptate. Am vrut sa ma casatoresc cu un baiat si nu am putut, asa ca m-am casatorit cu o fata.laughing

| TFL a răspuns:

200%

| troleibuz a răspuns:

Nu conteaza.

| EntertainYou a răspuns:

Cand e vorba de mutat impreuna toti trebuie sa stie sa gateasca, indiferent de sex. Asta daca nu sunteti oricum putred de bogati ca sa n-aveti nevoie (sau timp) sa gatiti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

MUNCA! Trebuie să mâncăm, nu? laughing
Doar nu o sta acasă degeaba și eu să trag pentru amândoi, să mai fac și mâncare...

| romeo78 a răspuns:

Zero la sută(0%).
O fată, femeie o iei de soție sau menajeră, servitoare?
Treburile casnice, trebuie să se împartă la doi.
Iar, referitor la gătit, fiecare vine cu obiceiul lui alimentar, diferit și la început, amândoi trebuie să stați în bucătărie ca să gătiți ce puteți consuma amândoi. Altfel, apar scandaluri, acuze, de genul, mama mea făcea, gătea nu știu cum, iar tu habar nu ai!

| LoveSleep a răspuns:

Trebuie sa stii sa gatesti ca sa gatesti? Niciodata nu am inteles chestia asta. Ia niste carne, pune condimente, curata cartofi, arunca-le pe toate intr-o tava, baga-le la cuptor si gata, ai gatit.
Cat despre ceva mai complicat, exista retete. Mi se pare absurd cand zice vreuna ca nu stie gati. Ca arde si cartofii prajiti. Lmao. Amesteca-i mai des...
Poti cauta retete pe Youtube si pui pauza la fiecare ingredient si faci exact ce face si tipul ăla. Aberatia asta cu "nu stiu gati" de de acum mult timp de cand trebuia sa stii niste retete, ca nu le gaseai nicaieri. Acum ai internet, poti invata sa faci si bombe.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Cat de mult conteaza?
Pe o scara de la 1-10 zic 6

| Onisim10 a răspuns:

Mai mult, deoarece, când o să aibă copii, sa știe să gătească, să facă mâncare.