| MissCupcake_7313 a întrebat:

Intrebare pentru cei care asculta muzica rock, reggae, punk chiar si pop.
(Se presupune ca va displac manelele si muzica populara, desi stiu ca
in cazul muzici populare face parte din folclor si traditi etc, si ca e importanta pentru poporul roman in genareal sau pote ca asa ar trebui sa fie)
Ce muzica o sa puneti la nunta?

Răspuns Câştigător
| tweety_5484 a răspuns:

Daca rasp bine primesc funda?batting eyelashes?
pai nu o urasc...(muzica populara)...si poate ma casatoresc cu cineva caruia ii plac traditile si de dragul lui o sa pun si populara(slabe sanse)si conteaza ce cred si parinti laughing si mama mar obliga sa pun si popularacrying
merit fundabig grin?

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tu presupui din start că o să vreau să am parte vreodată de vreun eveniment atât de odios şi scârbos cum este nunta, nu?
Dacă cumva mă voi tâmpi într-aşa hal încât să mă însor, după cununia civilă or să vină maxim 10 oameni la mine-acasă, bem ceva, stăm la o bârfă şi acasă toată lumea.
Banii ăia mai bine-i investesc în câte ceva din cele trebuitoare prin casă.
Totuşi, să ştii că am făcut-o pe cameramanul la vreo câteva nunţi unde cu excepţia a câteva piese populare, în rest a fost doar muzică din anii '70-'80 şi mult rock.
Crede-mă, se poate!
Salut.

| haiZI a răspuns:

Personal ascult toate genurile de muzica atata timp cat ritmul, sunetul muzicii, cuvintele exprima ceva si au un inteles.
Din manele doar una de a lui denisa-te iubesc si toata lumea stie si asa mai departe.Nu vad ce muzica e aia care zbiara aia si eu sunt seful tuturos, eu sunt seful banilor, eu sunt bosul, muzica de cocalari.Nu o sa vezi prea curand o manea de-a lui salam sa castige vreun premiu sau apreciata mondial cand canta ca-eu sunt bosul bosilor smecheru smecherilor.
Deci nu ascult muzica proasta.
Iar acustica la rock, pop, hip-hop, tehno, dace, house, si mai departe nu se compara cu mierlaitul si zbieratul cuvintelor la misto de niste romi burtosi so sry, maneaua nu e muzica.
Si mai sunt si aia ca, canta muzica muzica de cartier cica, si ei saracii nici sa se pise contra vantului nu pot.
In ce priveste populara se asculta mai mult la tara de persoanele mai in varsta si cui ii pasa ca e din folclorul romaniei, ma doare fix in ****.

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Întrebare pentru MissCupcake, întrebare pentru MissCupcake!
Se presupune că vă displace gramatica, deşi e o componentă a limbii române şi este importantă sau poate că aşa ar trebui să fie. Ce vă faceţi când trebuie să scrieţi cu doi " i "?

Şi ca să răspund la întrebare…
Deci, după tine, dacă cineva ascultă şi altceva în afară de manele şi muzică populară, înseamnă neapărat că aceste două genuri muzicale îi displac? Sau că nu e în stare să le tolereze la o nuntă? Cu manelele mai e cum mai e... Dar să asculţi muzică populară românească nu e o ruşine, mai ales la o nuntă. Doar pentru că la tine acasă asculţi pop sau rock, nu înseamnă că trebuie să ai pretenţia să auzi muzica preferată şi la o nuntă sau la un eveniment asemănător.
Şi nu ştiu, dar parcă la o nuntă, pentru miri, mai puţin contează muzica...

| MissCupcake_7313 explică:

@Ana
Scuza-ma ma grabeam si nu am fost atenta.Nu sunt analfabeta dar nici nu pun mare pret pe a scrie totul perfect dar in fine pote ca acei 'i' erau importanti.happy
BYE!