| troleibuz a întrebat:

Intrebare pentru persoanele cu studii superioare. Ati putea avea o relatie cu o persoana care are doar studii liceale?

23 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiam ca relatiile sunt conditionate de acest lucru.

Normal ca da.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru DoarBogdan):

Din păcate sunt și persoane care au asemenea condiții, unele chiar și mai exagerate și mai ciudate.Suferim și trăim în singurătate fiindcă nu renunțăm în a avea dinainte stabilit,o listă,un șablon de cum să fie din punct de vedere fizic sau profesional sau educațional și nu ne concentrăm pe om,pe persoana în sine, să îi explorăm mintea și să ne împărtășim gândurile, dorințele, visele, căci doar așa vom cunoaște dacă este sau nu compatibilitate și vom putea fi fericiți cu adevărat alături de el/ea.

| DoarBogdan a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Da, stiu ca exista. Am vrut doar sa subliniez ca nu ar fi "normal" asa ceva. Dar pana la urma, gusturile nu se discuta.

Ar mai fi si acele lucruri pe care le cunoastem dupa, explorand mintea si gandurile, si ne dam seama ca in final nu o sa fim cu adevarat fericiti, mai bine lasand lucrurile asa. Desigur... nu este de recomandat asta.
Dar ma uit la unele persoane... mai in varsta sa zicem (doar un exemplu) care au trait aproape o viata impreuna, dar nu isi cunosc asa de bine partenerul, si totusi se multumesc cu acest lucru, pentru ca asa se simt bine, sau le este frica sa schimbe ceva, sau nu pot sa schimbe ceva. Cine stie...
Dar da, complet de acord cu ce ai spus ^_^

| Emma30555 a răspuns:

Da, dar sa fie deștept și sa aibă și un pic de cultura. Studiile nu reflecta mereu acest aspect.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu contează studiile.Tot ceea ce contează este dragostea care ne-o purtăm unul altuia. Într-un cuplu adevărat ca să fie trainic,partenerii nu caută să concureze unul împotriva celuilalt, că uite eu sunt așa și tu ești pe dincolo, ci caută să se completeze, să formeze un întreg, cunoștințele fiecăruia să le pună în slujba familiei nu pentru a se umilii între ei.

| DonEduardo a răspuns:

Daca e inteligenta, buna la suflet si frumoasa fizic, de ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să le încep anul viitor,dacă se pune.
Nu m-ar deranja dacă nu ar avea studii superioare,dar în schimb să fie un om cu care să ai ce vorbi,pe care-l duce capul, care nu se învârte în orice fel de cercuri şi care este şi descurcăreţ.Sau, evident, deja să aibă o direcţie în viaţă, dar aici ar depinde şi ce vârstă are pentru că nu mi-ar conveni să aibă deja spre exemplu 30+, iar el de abia atunci să-şi descopere pasiunea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu de ce mai răspunzi la astfel de întrebări? Nu parcă ai deja o relație cu cineva? Sau atunci când ne vorbeai despre acel iubit al tău erai în unul dintre acele momente de trolling?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,am deja o relaţie.Nu înţeleg care este problema dacă răspund la astfel de întrebări şi am iubit.Răspund la modul general.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie mi se pare aiurea. Și la fel mi se pare și folosirea site-ului ăsta ca loc de petrecut timpul în condițiile astea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Puişor,mă faci să râd.
În primul rând, nu mai suntem doi puţoi de şcoală generală ca să stăm toată ziua bot în bot.
În al doilea rând, nu ştiu şi nici nu îmi pasă ce ţi se pare ţie, dar nu petrec mult timp pe site-ul ăsta.Am tot timpul fila deschisă şi când mai caut ceva pe Google, mai arunc 1 secundă un ochi şi aici, în general ca să mai răspund la reply-uri sau mesaje, chestie care nu îmi ia nici 3 minute şi dacă nu e nimic, ies.Nu prea stau să dau scroll pe site să văd de întrebări.Asta e toată activitatea mea, în general. Sper că te-am lămurit.Alte curiozităţi mai ai?
Şi de multe ori e şi el lângă mine când îmi mai bat măciuca de voi pe aici.Ne distrăm amândoi.Sunteţi tare amuzanţi, pufuleţilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai ce răuță s-a făcut ea de când am descoperit că e o bolnăvioară
„când îmi mai bat măciuca de voi pe aici"
vezi că iar îți închipui lucruri. numai în mintea aia a ta cu probleme se întâmplă așa ceva. permite-mi să-ți amintesc ce faci tu pe aici: bârfești, lași pe toată lumea să știe cât ești de paranoică, te tot iei de un amărât și pui întrebări lungi despre lucruri petrecute numai la tine în cap, iar apoi o arzi vorbăreață cu cei care îți răspund la ele, mințind și mai mult doar așa pentru că poți. ai mai revenit acum puțin pe pământ, bolnavo?
„Ne distrăm amândoi"
aha, sigur.
amuzantă e noua ta atitudine după ce mi-am dat seama cât ești de bolnavă. zât, mă, că nu mă impresionezi

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

C.0aie eu mai bine as tacea din moment ce iti pui mintea cu o copila, nu prea conteaza cum o fi ea. Bolnava sau nu. Cu atat mai rau daca e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine.
Paa.

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Suntem pufuletii vostri?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheo0S):

Sunt de acord că ar fi mai bine dacă ai tăcea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheo0S):

Nu mă refeream şi la tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheo0S):

Copilă? Parcă ziceai că par mai mare... sad

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai replica in fata mea' cata vreme numesti o fata de LICEU ba de LICEU bolnava mintal pentru ca ar dona bani pentru niste pisici. Stiu ca iti aduc aminte astea de hecate. I-ate de mana cu caste si troibuz numai voi am vazut sa puneti diagnostic pe net.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheo0S):

Aha. Tocmai ți-am dat replica, deșteptule.
Nu am zis că are probleme cu capul pentru că ar dona bani pentru pisici. Du-te și mai citește o dată ce a scris, poate o să înțelegi.

| Cheo0S a răspuns:

Nu, n-as putea avea relatie/relatii de nici un fel cu ratatii care au terminat numai liceul.

| vasile2222 a răspuns:

Da.

| Dolila a răspuns:

Nu exclud. Prin facultăți sunt câțiva crizați, care se vaită sau sunt doar vânători de note. În schimb cu cei cu studii superioare e posibil să fie o discrepanță mai mică.