| DarknLight a întrebat:

Întrebare pentru tipi, dar nu numai.

Voi, în orașul vostru, dacă ați vedea o tipă singură la ore târzii prin spațiul public (parcuri, pădurici, străzi, bănci, leagăne, zone chiar mai izolate) și având un comportament mai ciudățel, ați crede că e bit** tipa sau ați crede că e o tipă ca oricare alta?
Ori ați crede că e psihopată și ați evita-o?!
Și până la urmă ce fel de tipe ați evita mai mult, cele care par bitc*** ori cele care par psihopate?! Sau pur și simplu toate tipele care ar părea că au un comportament bizar?!
Și vi s-ar părea mai ciudate tipele singure, foarte singure, care fac în permanență totul singure, decât tipele de "gașcă"?

16 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu pot sa judec un om pentru simplul fapt ca e in spatiul public la o ora la care sunt mai putini oameni in spatiul public.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu as crede nimic, nu m-ar durea capul. In general gastile sunt patetice. Iar persoanele singure in mai toate cazurile n-au chef sa fie abordate.

| Simpatic a răspuns:

Sa ne dam cu parerea referitor la toate tipele care pot fi singure din diverse motive la ore tarzii?
pai ca om serios nu prea ai ce cauta in locuri izolate zic...
cum am putea defini oare comportamentul ciudat? este o persoana care vorbeste singura si face spume la gura sau ce anume laughing
sigur ca o persoana care afiseaza in public un comportament ciudat este de evitat
insa asta nu inseama ca toate femeile care sunt singure la un moment dat in locuri publice sunt de evitat

"Și vi s-ar părea mai ciudate tipele singure, foarte singure, care fac în permanență totul singure, decât tipele de "gașcă"? "

nu trebuie sa judec eu oamenii
sunt si fete singure care sunt de treaba sunt si fete de "gasca"care pot fi rable in comportament

| J0B0MAT a răspuns:

Un om normal nu ar crede nimic, și-ar vedea de treabă cum își vede și în timpul zilei(sau așa ar trebui). Oamenii lucrează în ture de noapte, au urgențe, nu pot dormi sau pur și simplu vor să se plimbe.Nu e nimic în neregulă cu o fată afară noaptea.Este ceva în neregulă cu o persoană care iese noaptea pentru a face rău altora, a fura, a conduce drogat sau băut, din astea. De asemenea, cel mai grav lucru este că cineva nu poate sta noaptea afară pentru că se simte în nesiguranță din cauza celor cu comportamente deviante.

| DarknLight explică (pentru J0B0MAT):

Offf, dragă Jobomat, devii și tu o dată serios și nu mai ești interesant. straight face

Dar acum ca să devin și eu serioasă, oare chiar să fie atunci orașul meu safe?! Căci eu ies numai la ore târzii și chiar și ziua am mai ieșit (deși mai rar) și nu am întâlnit psihopați pe aici. laughing) Mint! O singură dată m-am trezit cu pietre-n cap și de la cine? De la niște copiii. straight face Să mai spună cineva că copiii sunt niște îngerași. Dăhhh! straight face
Și tocmai ziua, în amiaza mare. Ca să mai spună cineva că noaptea e nesafe. Dăhhh! straight face
Deși acum am muniție cu mine, e ok. O să-i bat, jur, pe următorii care se mai iau de mine. Deja visez că îi trag o sticlă/doză în cap, lu unu' și numai dacă zice "dă-te mai încolo". laughing) Chiar am acest vis. Sper să se înfăptuiască. laughing) Parcă nu aș vrea să mor, până nu mă răfuiesc măcar o dată cu unul, dar sper să fie cu păcate multe, căci nu aș vrea să bag în spital pe unul prea ok. laughing) Ehhh, hai, nu chiar în spital, merge doar cât pentru un pansament și o zgârietură, că de, nu sunt psicho, am avut oricum cenzură 28 de ani, dar simt cum parcă 28 de prea multă educație și plecat capul s-au cam adunat. Simt nevoia să-i dau o sticlă în cap lu' unu' și aia e. După mă voi simți chit. happy

| VoidEternal a răspuns (pentru DarknLight):

Cam așa ca în răspunsul asta al tău gândesc și copiii aia de prin scoli care scot AKM-ul și încep să tragă în colegi.

Nu știu dacă îți dai seama ce red flag major este sa visezi la ziua în care îți vei refula abuzurile pe altul care îți zice "da-te mai încolo". Textbook psycho, iarta-mi sinceritatea. Și nu e prima oară când zici asta.

| VoidEternal a răspuns:

Depinde ce vrei sa spui prin comportament dubios. daca loveste pietre cu un bat si vorbeste cu copacii, da, as sta deoparte.

Nu ma mai intereseaza ce fel de oameni intalnesc pe strada, nu am pentru ca se abordez.

| DarknLight explică (pentru VoidEternal):

Păi eu vorbesc cu copăceii. happy
Și... interesant e că... în cultura și religia asiatică, budistă, hindusă, copacii se spune că au cea mai mare energie și chiar ar trebui îmbrățișați, ca să o absorbim și hrănim cu ea. happy Deci, nu văd ce e rău în asta, cunoscând informația, mai ales. big grin

P.S. nu te gândi acum că vorbesc chiar cu voce tare happy vorbim din priviri, eu și copăceii mei. happy Dar da, tind să stau singură la ore târzii, să ascult muzică în căști sau mai nou când nu e nimeni, chiar în difuzorul telefonului happy să mă dau în leagăn și să privesc în gol, ori cerul, luna, stelele, ori copăceii și să vorbesc cu ei din priviri. Deci nu știu... m-am gândit că de aia, poate nu-mi pot face amici în orașul ăsta, căci poate lumea mă privește ciudat fiind o persoană solitară ce umblă nopțile pe străzi și chiar și psihiatra mea s-a șocat când a auzit că umblu nopțile pe străzi, să mă plimb (și am primit aceste aluzii de la unele persoane ce-mi dădeau sfaturi, iar de la altele de la mine din oraș, am avut feelul, că la un moment dat oamenii mă bârfeau sau râdeau pe lângă mine, dar nu știu dacă despre mine era vorba sau eram doar paranoică, eu de fel fiind ceva mai paranoică. laughing) ) Mă gândeam că poate par o psicho ori altceva. Deși, nu am făcut nimic indecent pe afară, în afară de a mă distra în natură, a mă da în leagăn, ori a alerga pe afară. happy
Ehhh, dar aia e, să fie sănătoși, nici că-mi mai pasă ce crede lumea de vârsta mea din orașul ăsta, despre mine. În 2, 3 ani, vreau să-mi iau tălpășița de aici. Nu mă simt ok aici, oricum ar fi. straight face Nu am găsit oameni ca mine, în acest oraș. straight face Și e nașpa să te simți un om ciudat și diferit într-un oraș care oricum nu oferă nimic.

| VoidEternal a răspuns (pentru DarknLight):

Tu aparent vrei multe și mereu altceva. Așa sa fie cum zici tu în legătură cu plecatul, deși nu știu să-ți zic daca e vreun oraș mai prietenos cu bufnitele cu insomnie.

Rămâne valabil ce am zis. Nu știu dacă tu te aștepți să fii abordată noaptea în timp ce bântui prin parcuri (?!) dar eu unul m-aș feri de aia dispuși să facă asta la miezul nopții random prin oraș.

You're weird.

| blairelovesmusic a răspuns:

Am o prietena care iese ziua pe la dupa-amiaza cu prietenii ei, pana la miezul noptii dar nu sta mult noaptea pe strazi, de obicei se duce cu un taxi acasa. Nu e bit**. Nu o consider o bit**. E ceva normal sa stai pana noaptea tarziu dar doar pentru 10-15 minute. E mai grav daca o fata sta mai mult timp, nu din cauza ca ar fi psihopata, bit** etc., ci din cauza ca poate patii ceva foarte grav. N-as evita pe nimeni niciodata, indiferent ce obiceiuri are (doar daca are o personalitate toxica). As evita mai mult persoanele care par bit**, nu e nimic in neregula cu a fi bolnav mintal, multi oameni sufera de depresie si nu stiu asta. Eu sunt una din tipele alea super singure care fac totul singure si nu ma consider ciudata si nici alte persoane care ma cunosc cu adevarat nu ma considera ciudata. Doar aia care sunt invidiosi pe mine, care au stima de sine scazuta, care sunt serpi deghizati in oameni normali fac asta. Nu au ce face cu viata lor, tot ce stiu e sa dea ura celorlalti ca sa se simta ei mai bine. Sa nu faceti asta niciodata. Unul dintre lucrurile pe care le regret cel mai mult in viata e ca n-am apucat sa invat mai repede ca parerea celorlalti nu conteaza.

| Dragobeta a răspuns:

"Și vi s-ar părea mai ciudate tipele singure, foarte singure, care fac în permanență totul singure"
Adica treburile casei, reparatii, cumparaturi? La ce te referi? Daca da, alea sunt femei puternice nu ciudate.

| SuNaM a răspuns:

Mie îmi plac cele singuratice pentru că și eu sunt așa. De cat sa fiu cu una de-aia sufletul petrecerii. As evita o fata noaptea doar sa nu o sperii că cine știe ce vreau sa ii fac că deh Romania e periculoasă..de obicei n-aș avea nevoie sa evit pe cineva anume. Alea bit-- se cunosc ))

| norisorulpufos a răspuns:

Dacă aș vedea tipă singură la ore târzii aș intreba-o:
Care e porecla ta pe TPU?

| DarknLight explică (pentru norisorulpufos):

Funny!
Deci crezi că toate tipele lonelines sunt de fapt aici?! Sau măcar au un cont pe aici?! happy

| MihaiMB a răspuns:

Toate fetele care au comportament bizar sau psihopate le-aș evita și cele mai *** pentru că eu vreau ceva serios.

| AlexCriss2000 a răspuns:

Iar a fumat Patricia păstârnac laughing