| iwanttodestroytheworld a întrebat:

#intrebarestupida:
Eu sunt in zodia Pesti. Baiatul pe care il plac e in zodia Varsator. Nu cred in horoscop/zodiac dar am sarit in sus de bucurie cand am vazut ca Varsatorii prefera fetele din zodia Pesti. Asta inseamna ca de fapt cred in horoscop/zodiac? M-am mintit singura crezand ca nu cred in horoscop/zodiac?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Ai vrut doar sa mai gasesti o confirmare a dorintei tale de a te potrivi cu baiatul pe care il placi. Probabil ca intr-o alta situatie nu ai fi apelat la horoscop, pentru ca nu prea crezi in el. Dar cand vine vorba de iubire am fi in stare sa facem si sa credem orice. Eu unul nu cred in horoscop, si nu apelez la el in nicio situatie, nici macar cand e vorba de iubire. Scepticismul nu e incompatibil cu iubirea si nu trebuie abandonat datorita unor sentimente. El tine de ratiune, care ar trebui sa fie foarte importanta in vietile tuturor oamenilor. Deci nici in cazul tau nu e prea tarziu sa realizezi ce ai patit, si de ce ai abandonat ratiunea, cel putin pentru moment, sper.hee hee

| iwanttodestroytheworld explică (pentru sublime89):

Bine ca am vazut raspunsul tau inainte sa apelez si la Mama Omida. laughing happy

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu neaparat, dar e placut sa auzi ca te potrivesti cu el in mai multe privinte. Dar vin eu acum cu vestea proasta si-ti zic ca zodiile astea nu se potrivesc mai deloc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta inseamna ca tu crezi doar ce-ti convine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, crezi in horoscop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, crezi si tu in prostiile alea

| DricA a răspuns:

Eu nu cred ca te-ai mintit singura, ci doar ca te-a bucurat sa vezi ca si astrele sunt de partea voastra. Nu trebuie neaparat sa crezi in horoscop ca sa te intereseze ce zice, sa vrei sa afli una alta. Intra pe zodiacool.ro si fa un calcul personalizat al compatibilitatii daca esti curioasa de compatibilitatea asta dintre voi 2.
https://www. zodiacool.ro/zodii/zodiacooplu

| zanghetsu a răspuns:

Si eu sunt varsator laughing si mai arunc cate o privire prin horoscop.Nu "cred in el" (nu reprezinta pentru mine Dumnezeu sau o divinitate) dar uneori sunt de acord cu el in multe privinte.Sunt zodii compatibile si necompatibile, oameni pe care îi suporti si pe care nu îi suporti, dar nu trebuie sa lasam "astrele" sa ne dicteze viata.Dar in principiu e ok sa te interesezi de horoscop, ne e ceva dubios/grav/neobisnuit.