| LikeARollingStone a întrebat:

Intrebari pentru cei care au obtinut permisul de condus:
Ce vi s-a parut mai greu, teorica sau practica? Cat timp v-a luat sa obtineti carnetul?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Camion & bus inclus tirul in jur de 6 luni + 4 examene aditionale care sant necesare pentru a conduce in regula. B scos in Spania 3 luni sau 2

| valentingb a răspuns:

Teoria nu e o problemă pentru mine. Cunosc oameni mai practici care au avut în schimb probleme cu învățatul.
La practic am căzut inițial. Eram pericol public polițistul era prea binevoitor, părerea mea. Greu, greu, s-a hotărât să nu îmi dea permisul.
Am mai făcut o lecție de condus și instructorul tot spunea "te grăbești" deși eu conduceam cu 20 km/h.
Mi-am dat seama cu mare greu, noaptea, intre vis și realitate, că se referea la decizii. Mă grăbeam în a decide virajul, nu mă asiguram destul, acceleram brusc, frânam brusc, totul repede și negândit.
Așa că a doua oară am fost mai atent și am luat.
Apoi am dat de camion și camion cu remorcă și am luat fără probleme totul, dar acea "grabă" a mea nu a dispărut. Nu-s făcut pentru condus așa că m-am lăsat, pericolul de a ucide pe cineva cu deciziile mele rapide e prea mare.

| Sofer a răspuns:

În 5 luni l-am luat. Greu nu a fost pentru ca am învățat și am luat sala cu 26 însă am avut ghinionul sa pic la oraș dintr-o neatenție și am dat a doua oara sala luând cu 25 apoi iar orașul luat cu succes. Și nu a fost greu. Trebuie doar emoțiile controlate.

| J0B0MAT a răspuns:

Practica ne omoară, în orice domeniu.
L-am luat din prima.