| chiftelutacrocanta a întrebat:

Iti place din ce esti facut adica din carne? cum vezi tu carnea aceasta care e lipita de oasele tale?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Ca pe ceva care este mișto să fie despicat.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mi-ar fi placut sa fiu un terminator, cu muschi si ma ocupam de orice nenorocit care il vedeam ca comite o infractiune, nu munceam nici nu mancam. Puteam sa pilotez orice si sa conduc orice pentru ca aveam baza de date plina de informatii numai ca e si o problema. Daca mi se ducea o parte din tesut nu se cicatriza asa usor, traiam 600 de ani sau 200 nu mai stiu sigur

| darrio2007 a răspuns:

Ti-e foame?

| LoveSleep a răspuns:

Ca o cifteluță crocantă...

| J0B0MAT a răspuns:

Imi e indiferent. O vad asa cum e.

| syd2 a răspuns:

foarte filozofic, dar nu e carne e muschi
v(=∩_∩=)フ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca ceea ce vrei tu sa faci dupa rugaciunile de care ziceai mai devreme este sa iti detesti propriul corp de parca asta te-ar face sa te schimbi. ok:
uita-te la tine timp de o ora. gandeste-te ca urinezi, defechezi, iti sufli mucii. ca esti un vas de ra.hat care ar putea sta la fel de bine plin de oase si organe, uita-te la corpul tau de sus pana jos, daca ai imperfectiuni.
cam asta era un exercitiu pe care il faceau oamenii in evul mediu unde se pronunta de mii de ori cuvantul carne.
incepi sa plangi si sa te simti vinovat? cred ca nu iar daca nu, de ce mai stai sa te gandesti la asta?
ai nevoie sa inchizi ochii si sa te gandesti la corpul tau ca la un instrument benefic de care poti sa te folosesti. demonizarea lui nu duce nicaieri. din contra cand incepi sa traiesti si sa faci chestii bune si frumoase nu simti nici o carne, mai degraba corpul e o chestie minunata care e mai frumoasa cu atat mai mult cu cat o folosesti

| Stefxn a răspuns:

Suntem plini de imperfectiuni, dar cumva suntem perfecti. I would call it a quote o.o