| chiftelutacrocanta a întrebat:

Iti place sa te contrazici cu ceilalti si sa vii cu idei care sa destrame tot ce altii au considerat ca fiind adevarat? De exemplu unul zice ca cel mai bine e sa dormi seara la 10 dar tu sa te contrazici cu el si sa creezi o idee care sa iti dea tie dreptate si sa distruga ideea aluia? Iti place sa ucizi iluzii considerate reale de catre ceilalti?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu îmi place dar dacă spun o prostie și am o relație de vreun fel cu respectiva persoană mă simt oarecum responsabil. Mai e faza de dragul discuției ca aici pe TPU. Însă cu cei din jurul meu nu prea prefer să intru în polemică dacă nu e ceva strict idiotic sau nu mă deranjează. Am de exemplu un prieten ortodox convins și niciodată nu i-am zis ceva negativ despre asta.

| stefan563 a răspuns (pentru T0T):

Imi place poza cu Plesneala

| T0T a răspuns (pentru stefan563):

Merci. Am revăzut de curând Harry Potter și mi-a plăcut mult personajul. Păcat că actorul a murit anul trecut...

| christall a răspuns:

Nu, pentru ca nici tu nu detii adevarul absolut si contrazicerea prosteasca te face nesuferita, mai ales daca celalalt are dreptate. Daca procedezi asa, te trezesti singura.

| MistretulPufos a răspuns:

Nu stiu ce ai scris dar o sa te contrazic mereu

| stefan563 a răspuns:

Da oarecum dar nu o fac ca sa ma dau „inteligetul lui peste prajit " ci ca sa imi sustin punctul de vedere si sa incerc sa ii deschid ochii ( in cazul in care considera dupa aceea ca am dreptate, ceea ce nu se poate intampla mereu). Oricum nu trebuie mereu sa te contraziti atat timp cat stii ca ai dreptate ( ceea ce am zis si mai devreme : fiecare are propria dreptate si judecata ).P. S. poti sa imi zici daca macar imi citesti raspunsul pentru ca pana acum nu mi-ai comentat la nici o intrebare ( sa fiu sigur ca nu scriu degeaba).