| ♥Iulicious♥ a întrebat:

Judecati o persoana dupa felul de muzica pe care o asculta?

Răspuns Câştigător
| apashuu a răspuns:

Nu. sincer nu judec o persoana dupa genul de muzica pe care il asculta pentru ca asta ar insemna ca sunt superficial cand vine vorba de oameni si m-as crede eu mai important ca restul, de fapt conteaza oare ce gen asculta fiecare? Sincer nu cred, cred ca mai mult conteaza modul in care fiecare intelege acel gen de muzica. Datorita unor exemple negative din fiecare gen, restul care asculta sunt catalogati ca fiind la fel ca ceilalti. Gusturile fiecaruia trebuie respectatehappy

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Persoanele nu, insa muzica intotdeauna.Incepand de la mesajul piesei si terminand cu vocea interpretului totul trebuie sa fie bine pentru a ma atragehappy

| ATHOS a răspuns:

In general nu. Dar daca stiu ca asculta muzica simfonica am deja imaginea unei persoane cu care am ce discuta. Vorbind de prima impresie!
Iar de judecat, judeca altcineva!

| Alexandru a răspuns:

Nu e vorba de judecata, ci de atitudinea pe care o adopti fata de acea persoana. In principiu nu ma ghidez dupa acest criteriu deoarece doar timpul va demonstra daca persoana respectiva este sau nu in concordanta cu caracteristicile genului de muzica pe care acea persoana il asculta...
Numai discriminari de acest gen nu ar mai exista, ca in rest sa tot fie...

| Crisu_7532 a răspuns:

In principiu, nu. Problema intervine atunci cand anumite persoane se identifica cu versurile anumitor melodii. cati dintre noi n-am vazut baieti ca vai de ei, dar tupeisti, aroganti si nesimtiti pentru ca "ei are valoare, sa moara dusmanii, ca gasesc dolareii cu Gps-ul si mor femeile dupa ei"? ca nah, asa canta maestrul Guta, Salam etc si cei care simpatizeaza cu acest gen de muzica iau de bune versurile acelea. si se considera "smecheriti". cati dintre noi n-am vazut fete pline de "haur" si cu texte gen "te iubesc in stil gabanna ca esti dulce ca boomboana, te iubesc in stil armani ca sa moara toti dusmanii"? ca nah, ele sunt "haladite" ca asa zice tovarasul Florin Peste sau cum dracu i-o mai chema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca eu ascult muzica trista(pentru emo)si unii prieteni cred ca sunt putin dusa si ca o sa devin emo dar nu sunt asa deci nuhappy

| CrazyLuver a răspuns:

Imi e putin rusine sa spun ca pana acum da... dar m-am imprietenit cu o fata care asculta rock foarte de treaba.Inainte aveam ceva cu genul asta de muzica acum nu ma mai deranjeaza cu nimic.Si imi pare rau ca am facut asta happy