| YoAnNa a întrebat:

La cate zile este bine sa te speli pe cap?

10 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Eu ma spal din 2 in 2 zile si folosesc doua tipuri de sampon, ma spal odata cu unu, odata cu celalalt si nu am niciun fel de problema, nici matreata

| AnaEindragostita a răspuns:

La o saptamana funda?

| LostInDreams a răspuns:

Depinde de tipul tau de par, daca este mai gras(se ingrasa repede) la 3-4 zile, daca nu la 4-5 zile, o saptamana.Nici prea des nu este bine, deoarece sensibilitatea lui creste, devenind gras si predispus la matreata.Stiu din propria experienta

| cicilica a răspuns:

Pai eu ma spal la o saptamana dar as vrea sa ma spal de doua ori. sambata ma spal:duminica, luni si marti ma bucur de volum, miercuri sta destul de bine si joi vineri si sambata zici ca nu m-am spalat de ani de zile. uitete sa vezi ca de greu/repede se ingrasa si spalate in functie de acesta concluzie. evita sa te speli de multe ori. poate aparea matreata si pot aparea probleme cu scalpul. iarna nu e prea bine sa te speli des. cand se usuca parul, porii lui sunt deschisi si poti raci [ cand esti afara la aer rece].

| Andr3yCzz a răspuns:

Pai yoana, e bine sa te speli pe cap cat de des poti...chiar zilnic daca ai putea!

| Gabrielle16 a răspuns:

Eu zic ca e bine si zilnic, dar indicat ar fi odata la 2 zile.

| ღmarynaღ a răspuns:

Sti care efaza sa te speli dupa parerea mea la 4 zile si daca ai breton sa ti-l speli la 2 zile din 2 in 2 zile si sa te samponezi de 2-3 ori pe cap si pe breton 1 sau 2 ori

| denysse_5976 a răspuns:

Regula generala:de fiecare data cand este nevoiehee hee. Sunt unele persoane care se spala zilnic, altele la 2-3zile sau chiar 4zile, depinde de tipul de par...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De craciun si de paste

| Adinutza_Adina_1995 a răspuns:

Este bine sa te spleli pe cap de 2-3 ori pe saptamana.....Eu ma spal de 2 ori...