| Superior a întrebat:

La categoria prieteni preferati calitatea sau cantitatea?

10 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Calitatea.

| RAY a răspuns:

Oamenii mereu te vor dezamagi, parerea mea nu exista prieteni adevarati doar persoane cu care isi pierzi timpul

| Mayhem666 a răspuns:

Nu prefer prieteni, prietenii aduc numai probleme si cearta, dar daca ar fi sa raspund, ar fi calitatea, am si eu decat 2 prieteni (o fata si un baiat, pe ambii i-am cunoscut pe acest site, nu si in realitate), si imi e bine decat cu acesti 2 prieteni, macar ei sunt adevarati, nu falsi ca altii pe care ii consideram prieteni adevarati, oricum ei mi-au castigat increderea. Nu mai pot oferi increderea atat de usor unor persoane, trebuie mai intai sa mi-o castige.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu contează si de o fi doar unul, dar sa fie un prieten adevărat.

| Clorox a răspuns:

Calitate, in fine, sunt mai singuratic de felul meu, nu prea le am cu prietenii.

| oglindasultanului a răspuns:

Cantitatea, daca tii un singur prieten apropiat si stati anti-sociali, lumea va interpreta zicand tot felul de povesti enervante, care ii vor distanta pe cei care nu-i cunosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prieteni mai sunt aia daca nu-s de calitate? Ori e prieten, ori e cunostiinta de pierdut timpul din cand in cand. Inainte preferam cantitatea, acum prefer cunostinte si 1-2 prieteni.

| Felissa13Eden a răspuns:

Prefer singuratatea big grin

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Calitatea.

| CoSmyN1924 a răspuns:

Calitatea, boneinteles, ce rost are sa ai multi prieteni daca nu te poti baza pe ei.