| Anonim_9586 a întrebat:

La ce artisti le-a compus David Deejay melodii?

8 răspunsuri:
| kayan a răspuns:

Al meu e Baycoy Deejay...

| GnnAndra a răspuns:

David Deejay e sh preferatul meu sh i'am citit toata biografia .acolo afli sh raspunsul la inrebarea aceastawinking.

| Andreea9311 a răspuns:

Sincer iti place muzica lui... sau doar cum arata?laughing

| SweeTLemon a răspuns:

Multi...

| tania13 a răspuns:

Născut în Bârlad, Colceru a studiat vioara la o şcoală de specialitate. A abandonat însă aceste studii, iar la vârsta de 16 ani a început să mixeze piese pe calculator. În 2003 s-a mutat în Bucureşti, unde a compus cântece la MOF Records pentru Akcent, TNT şi Hi-Q. „Dacă mă întrebaţi ce ştiu să fac cel mai bine, vă răspund că ştiu să orchestrez. Prin urmare, am lucrat la multe piese. Apoi, am lucrat şi cu Gabi Huiban şi aşa am ajuns să colaborez cu Laurenţiu Duţă şi m-am mutat la studioul lor", fiind producător pentru 3SE şi alţi interpreţi români.

| tania13 a răspuns:

Daca vrei sa afle mai multe citeste aici:http://ro.wikipedia.org/wiki/David_Deejay

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa stii la ce artisti lea compus textul din moment ce ai afirmat ca e preferatul tau.
Parerea meawinking

| sweetgirlzuzik a răspuns:

Piesa „Sexy Thing", interpretată de David Deejay feat Dony, se află pe primul loc în „Fresh top 40 2008", unul dintre cele mai importante clasamente musicale din România. Piesa care a putut fi ascultată în toate cluburile din România, în anul 2008, este urmată de o altă melodie care a „spart" topurile autohtone, „If you feel my love", interpretată de trupa constănţeană „Blaxy Girls". David DeeJay, pe numele său real Adi Colceru, s-a născut pe 10 decembrie 1980, si fa ceva cu exprimarea intrebarii pentru ca este extrem de nereusita sau du-te la clasa a 5-a poate te va ajuta!big grin