| Joker3134 a întrebat:

La desen tehnic iti trebuie talent la desen?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt doua lucruri... oarecum diferinte, una este sa ai talent la desen, creativitate si acea pasiune care te ajuta sa creezi lucruri uimitoare, si alta este sa reproduci sau sa desenezi mecanic ceva, dupa un standard.

Talentul tine mai mult de prima parte, la a doua... doar respecti anumite principii.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu, pentru ca este desen tehnic deci lucrezi dupa schite bine-definite si structurate, lucrezi dupa anumite criterii. Nu faci auto-portret sau vreo lucrare artistica in care ai liber la imaginatie.

| Ștefaniq a răspuns:

Da