| anonim_4396 a întrebat:

La examen la sinonime am scris ca ciudata inseamna nemaipomenita. Este o sansa sa fie corect?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Ciudat (ciudată)
Sinonime: curios, straniu, bizar, ieşit din comun, extravagant, neobişnuit.

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......u-stau-pe/

Aici ziceai ca ai matematica si limba romana la degetul mic, fara sa inveti prea mult.
Apoi ne zici ca sinonimul cuvantului "ciudata" e "nemaipomenita".

| Dismally a răspuns:

Ai ajuns acasa, ai intrat pe internet si nu stii daca este corect sau nu?

| Nuta_Marius_1998 a răspuns (pentru Dismally):

Nu a aparut baremul si nici nu prea se potriveste dar imi pare ca e corect dar nu stiu ce sa zic

| RasfoiescPeNet a răspuns:

Acestea ar fi sinonimele:
curios
straniu
bizar
ieşit din comun
extravagant
neobişnuit
sucit
cu manii
https://www.esinonime.com/sinonim/ciudat.php

| AmaGeo a răspuns:

Nu cred ca o sa-ti ia in considerare ca fiind corect. din cate stiu ciudata e la fel cu bizara