| KinderPingui a întrebat:

La facultate poti sa îti mai faci prieteni noi sau taota lumea e pusa pe invatat? Voi v-ati facut?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... cred ca pot sa ii numar.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi-am făcut o prietenă destul de bună și am mai rămas cu încă două fete in relații bune, ne vedem o dată pe an la cafelutsă, dar na, facultatea nu e cu mult diferită de liceu. Se fac bisericuțe din primele zile, tot exista bârfe și răutăți, doar că lumea e mai relaxata și își vede mai mult de treabă, mai ales că unii și muncesc și îi vezi o data pe luna laughing.
Dacă ești deschis, prietenos de la început, te bagi în seamă, pui întrebări, n-ai cum sa nu te lipești de cineva, dar nu-ți face cine știe ce speranțe că o să-ți găsești acolo prietenul cel mai adevărat.