| anonim_4396 a întrebat:

La Facultatea de Medicina Carol Davilla din Bucuresti pot fi predate cursurile si in engleza? Un prieten din alta tara vrea sa vina sa studieze aici. Trebuie neaparat sa invete romana?

1 răspuns:
| AdelaElena88 a răspuns:

Știu sigur ca sunt cursuri de engleza medicala în primii doi ani.Ar trebui sa se se uite pe site ul facultății sau sa ia legătura cu cineva de la secretariat, când își va depinde dosarul și actele necesare ( știu ca sunt necesare niște acte in plus pentru studenții străini) Cursurile vor fi evident în limba romana, și este necesar pentru el sa cunoască limba romana cat de cat.