| Myssteriusthanlife a întrebat:

La liceul de stiinte sociale si la faculktatea de stiinte sociale se face matematica multa?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Profilul uman are mai puține ore de matematică.
Științele sociale sunt un grup de discipline academice care studiază aspectele umane ale lumii. Ele se deosebesc de artă deoarece folosesc metoda științifică în studiul umanității, inclusiv metode calitative și cantitative.
Pa, pa.

| Smile94 a răspuns:

Sunt la stiinte sociale iar matematica faci doar 2 ore pe saptamana iar dintra 11 scapi de biologie fizica si chimie