| ralucaaa01 a întrebat:

Ce matematica (modul) se face la stiinte-sociale?

Răspuns Câştigător
| BluishAngel a răspuns:

Buna happy
In general, la stiinte sociale, materiile precum matematica, fizica, chimia si biologia se vor face doar in primii doi ani de liceu.La mate vei face M3 in primul an, iar in al doilea M4.Iar in clasa a 11a si a 12a te-ai scapat big grin
Sper ca te-am ajutat.

| ralucaaa01 explică (pentru BluishAngel):

Se face pana intr-a 12-a. multumesc mult.

| BluishAngel a răspuns (pentru ralucaaa01):

Cu mare placere. Eu stiu ca la filologie se fac pana in a 10a inclusiv materiile astea iar in ceilalti doi ani de liceu nu mai. Credeam ca si la stiinte sociale e la fel, fiind profil uman. Daca nu e asa, greseala mea! Oricum, programa si informatiile se vor diminua la aceste materii asa ca vei face M4 mai spre final de liceu ( a 11a si a 12a).
Baftaaa! happy

5 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Matematica simpla, sau daca ai noroc nu vei face deloc, depinde de profesorul pe care o sa-l ai happy

| ralucaaa01 explică (pentru DayByDay):

Matematica se clasifica dupa module. M1, M2, M3 si M4.

| Nycolush a răspuns:

In clasa a 9-a M1 + M2 iar din clasa a 10-a M2. Adica asa cred. Din cate stiu modulkule la reale sunt la fel deci. Asa-i.