| anonim_4396 a întrebat:

La mare cand va duceti o sa stati cu botnita la gura?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Nu, multumesc!

74 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dalmore a răspuns:

Nu se compara o bucățică de material cu o botniță, mai lăsați victimizarea.

| brokxy a răspuns:

Eu ma sufoc cu ea in soare, bine ca nu voi merge la mare deloc
Serios am citit ca reduce 60% din oxigenul respirabil si nu e sanatos sa o porti mereu

| StrongHeart a răspuns (pentru Dalmore):

Miroase a balegar si nu pot sa vad fata omului.
Am ajuns sa facem tot ce ni se spune, daca gandesti diferit esti condamnat.

| StrongHeart a răspuns (pentru brokxy):

Stiu.Lumea e oarba.

| AnastasiaK a răspuns:

In primul rand, se cere masca in spatii inchise. In al doilea rand, momentan nu sunt deschise hotelurile/pensiunile/etc si in ultimul rand, sunt multi oameni care nu o sa aiba aceleasi posibilitati financiare de anul trecut, deci s-ar putea sa nu mai fie mari vacante anul asta.

| Dalmore a răspuns (pentru StrongHeart):

Vorbești de parcă nu o porți pentru binele tău și al persoanelor din jurul tău. Prea sensibili sunteți. Eu port ochelari și mi se aburesc încontinuu, dar aia e, ce rahat? Nu mă țin imobilizată într-o cușcă, e o bucată de material și o porți doar în spații închise. Nu la plajă.

| TheWznd a răspuns (pentru StrongHeart):

Masca e impusă pentru apărarea persoanele care sunt expuse la risc pentru că le impune meseria. Vânzătorii, șoferii de autobuz, funcționarii publici sunt doar câteva exemple.

Dacă nu vrei să o porți, stai în casă.

Nu știu cum vă puteți suporta pe voi înșivă cu atâta incultură.

| Stropdeploaie a răspuns:

Doar in mare!@laughing)

| Dalmore a răspuns (pentru StrongHeart):

Sunt oameni care lucrează în medii toxice, unde trebuie să poarte măști și tot felul de echipamente, ce-ar fi să iasă și ei în stradă, că dăh, le îngrădim libertatea, îi ținem în cușcă și nu-i lăsăm să moară mai repede. Jesus.

| Catrice a răspuns:

Aolo sa nu uit să-mi iau și hamul și lesa!

| Dalmore a răspuns (pentru Dalmore):

Și oricum, cine naiba se duce la mare anul ăsta? laughing

| mgtow a răspuns:

Vezi ca la plaja din Constanta mai arunca unii seringi cu hiv grija pe unde calci, si prezervative

| StrongHeart a răspuns (pentru TheWznd):

Eu sper sa iti schimbi gandirea si sa vezi adevarul.Adevarul e ca am ajuns sa credem orice ni se spune.Tu stii ca exista oameni de cancer care s-au vindecat?
Bunicul meu are cancer acum i s-a facut rau si s-a dus la spital si l-au trimis acasa ca daca statea pe acolo mai rau se infecta. Spitalele sunt focare de infectie. Dumnezeu, universul, natura, spune-i cum vrei tu, ne-au dat un organism care lupta constant sa supravietuiasca.Stii ce te omoara? Frica, asta va omoara pe voi.Stresul,panica.
Inainte sa imi spui de persoane in varsta ca ar putea fi ai mei, iti spun ca am vazut persoane de peste 65 de ani carora nu le e frica de virus.Nu,Nu sunt inconstienti.Sunt trecuti prin viata si nu-i mai sperie facaturile astea.Eu am avut probleme grave de sanatate peste care am trecut fara spitale si doctori.
M-am saturat de spalatii pe creier care nu mai vad realitatea asa cum este ea.Fricosilor!

| StrongHeart a răspuns (pentru mgtow):

Atata timp cat nu o folosesc sa ma injectez, de ce sa imi fie frica de o seringa?

| mgtow a răspuns (pentru StrongHeart):

Le arunca altii, nu inseamna ca e plina plaja de asa ceva dar se mai nimereste una ascunsa prin nisip, virusul ramane in ac

| Cosmin86 a răspuns:

Unde la mare? N-am mai fost la mare in Romania de 8 ani laughing

Trebuie sa vad care e situatia in tara respectiva intai, apoi hotarascwinking

| StrongHeart a răspuns (pentru Dalmore):

NU vorbesc de asta. Vorbeam de cu totul altceva.Sunt constient ca trebuie sa porti echipament in functie de job. Vorbeam de sistemul imunitar care poate sa vindece boli grele.In fine.

| StrongHeart a răspuns (pentru Cosmin86):

La greci e misto in sezonul asta.

| TheWznd a răspuns (pentru StrongHeart):

Ar trebui să te uiți în oglindă, prietene. Tu ești cel stresat și paranoic, ai impresia că cineva vrea să te controleze.

Nu știu care dintre noi e spălat pe creier, eu pentru că spun că masca e o metodă noninvazivă de protecție a celor din jur, sau tu, care crezi că toți cei care o poartă sunt "fricoși" și panicați. Pe lângă faptul că o mai numești și în sens peiorativ "botniță", când e doar o bucățică de material.

Una e să fii constient că acest virus este periculor pentru sănătatea publică și pentru economie, și alta e să fii speriat și paranoic că o să te omoare.
Nu sunt de acord cu cei din categoria a doua, dar nu sunt de acord nici cu oamenii ca tine, care cred că totul este o minciună/o invenție, ca să...ca să ce? Ca să ne controleze cineva? Ambele categorii sunt definite de frică și paranoia.

Oamenii normali care conștientizează gravitatea și își asumă măsurile de protecție și prevenție sunt cei raționali și realiști.

| StrongHeart a răspuns (pentru Dalmore):

Nu,ma frate nu e totul degeaba,nu fac pipi pe sistemul medical,fac pipi pe sistemul politic, ca va mint zi de zi si nu mai stiti de voi.
SI eu port ochelari, si eu am avut probleme mari medicale, dureri ingrozitoare, dar stii ce ti-a dat Univerul? Un sistem imunitar care lupta si masca aia e facuta tot in China si nu cred ca toti care fac mastile se spala pe maini in fabrica si m-am saturat de toti spalatii pe creier care se uita pe Antena 3 si dupa vin sa imi violeze mie intimitatea si sa imi spuna ce trebuie sa fac.Sunt oameni de 65+ ani care s-au saturat de minciunile astea.

| TheWznd a răspuns (pentru TheWznd):

Așa că și eu îți urez, cu tot dragul, să te trezești și să ieși din distopia în care ai intrat singur.

| AnastasiaK a răspuns (pentru StrongHeart):

Eu constat ca tu nu stii pe ce lume traiesti. MEREU au existat legi, mereu cetatenii au avut pe langa drepturi si obligatii, doar ca restrictiile impuse acum au fost anuntate la televizor pentru ca sunt noi asa ca ati avut ocazia sa le auziti toti...pentru celelalte, cam trebuie sa te documentezi un pic si nu oricine poate. Dar cum ar fi sa vina unul maine sa bage un cutit in tine asa...ca s-a hotarat el sa gandeasca diferit, iar apoi sa nu fie nici condamnat? Misto, nu?

| StrongHeart a răspuns (pentru Catrice):

E ordonanta militara, daca nu ne conformam ne trezim cu spray in nas de la jandarmi.F*ck this World!

| StrongHeart a răspuns (pentru mgtow):

Nu degeaba ii spune Marea Neagra

| StrongHeart a răspuns (pentru TheWznd):

Habar nu ai pe ce lume traiesti dar o sa iti dau prezumptia de nevinovatie. Oamenii normali, aham, norma ce inseamna imi spui si mie? Cine dicteaza care e norma si care nu?

| Trex157et777 a răspuns:

Pai ce crezi? La cat de destepti is ăstia stau cu botnita si manusi cand is singuri in masina lor personala laughing

| StrongHeart a răspuns (pentru AnastasiaK):

Ok ok, nu, nu ar fi misto, mi-am imaginat de multe ori scenariul de a fi injunghiat sau torturat.NU am spus niciodata ca trebuie sa existe libertate fara limite,am pus si eu o intrebare,hai, hai acum imi sariti toti in cap, de ce nu iti dau adresa mea sa vii sa ma omori ca poate ar fi o Planeta mai buna fara sa-i fac umbra ca am indraznit sa pun niste intrebari.Te simti ofensat/a? Si eu ma simt ofensat cand mi se spune ce sa fac, ce sa gandesc, ce am voie sa spun si ce nu.Nu esti de acord cu majoritatea? esti un psihopat si trebuie sa te internam, f*ck off

| TheWznd a răspuns (pentru StrongHeart):

Ai dreptate, am folosit greșit termenul. Dacă aș putea edita comentariul aș înlocui "normali" cu "realiști".

Din nou, nu știu care dintre noi habar nu are pe ce lume trăiește.

| Cosmin86 a răspuns (pentru StrongHeart):

Da, dar anul asta planuiam Madeira. Sa vedem daca si reusim sa ajungem, vad ca s-au reluat zborurile.