| anonim_4396 a întrebat:

La mare cand va duceti o sa stati cu botnita la gura?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Nu, multumesc!

| StrongHeart a răspuns (pentru Celcestietot):

Esti cel mai inteligent de aici, astia sunt in stare sa se enerveze ca iarba e verde si cerul albastru.

| Celcestietot a răspuns (pentru StrongHeart):

Mulțumesc happy. Că porți mască sau nu, virusul tot se ia prin organele expuse și singurele soluții realiste de combatere permanentă a virusului, disponibile publicului până când vine un vaccin la nivel global (de care se spune că este imposibilă de realizat doza din cauza costurilor), ar fi izolarea COMPLETĂ la domiciliu sau în orice încăpere a populației de pe tot mapamondul timp de vreo 2 luni sau supraviețuirea celui mai puternic. Chiar, ateii ar trebui să alerge trup și suflet după ultima metodă și să li se pară ceva normal, nu să fugă de metodele credinței lor, că doar metoda aceasta au aplicat-o și strămoșii acestora, primatele rolling on the floor!

74 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi ca la plaja din Constanta mai arunca unii seringi cu hiv grija pe unde calci, si prezervative

| StrongHeart a răspuns (pentru mgtow):

Atata timp cat nu o folosesc sa ma injectez, de ce sa imi fie frica de o seringa?

| mgtow a răspuns (pentru StrongHeart):

Le arunca altii, nu inseamna ca e plina plaja de asa ceva dar se mai nimereste una ascunsa prin nisip, virusul ramane in ac

| StrongHeart a răspuns (pentru mgtow):

Nu degeaba ii spune Marea Neagra

| darrio2007 a răspuns:

Numai cainii ar trebui sa stea cu botnita la gură.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu vrei sa porti masca, poti sta si inchis in casa, ca nu te obliga nimeni sa iesi.

| StrongHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

Da,doamna,stau de 2 luni inchis in casa, cine ma hraneste? Sa stau pe banii lu mami si tati pana la 50 de ani? Nu ma gandesc si eu la viata mea? Ok, ma duc la munca si trebuie sa port o masca prin care abia respir.Crezi ca le stii pe toate? Eu te invit sa iti revii la realitate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru StrongHeart):

Atunci daca iesi, te supui legii si o respecti, ca-i spre binele si protectia ta, sa nu iei virusl, fiindca masca aia nu doare, dar iti poate salva viata!

Eu sunt la realitate, ies la cumparaturi numai cu masca si manusi, desii aici nu am avut decat 100 de morti, iar restrictiile s-au ridicat total de la 1 mai, noi avand voie sa iesim unde dorim fara masca. Este optiunea mea sa o port, fiindca ma protejez.

| StrongHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

Da,draga mea doamna. Poti sta si tu inchisa in casa cat vrei dar eu nu ti-am recomandat asta pentru ca imi pasa cat sub negru sub unghie de cum iti traiesti tu viata.Nu imi spui mie ce sa fac, nu ai acest drept.
Drepteatea au ajuns sa ne-o dicteze toti excrocii neconstitutional.

| StrongHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

Ies si eu la cumparaturi si m-am saturat sa port botnita, ce sunt, caine? Ce virus, despre ce vorbesc oamenii astia?
A fost un doctor zilele astea arestat ca si-a injectat un vaccin anticovid creat de el.Ce inseamna asta? Ca nu se vrea decat sa respectam legile lor si vaccinele lor, orice gandire critica e pusa la zid.M-am saturat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru StrongHeart):

Din pacate, ca vrei sau nu, esti obligat sa respecti legea, fiindca esti condus de oameni mai destepti ca tine.
Daca erai capabil, azi faceai tu legea in locul lor... si aveai acea satisfactie dupa care tanjesti
Eu nu am spus ca stau in casa, ci ca ies si fac ce doresc, dar port masca cand merg la cumparaturi sau in mall-uri, ca sa evit contaminarea, fiindca virusul actioneaza diferit la oameni, atacand chiar si copii, tinerii, pe cei sanatosi si chiar fit.
In ce priveste cine va conduce, sa taceti, fiindca voi i-ati votat pe astia care va conduc acum, tu si parintii tai.

| Dalmore a răspuns (pentru StrongHeart):

N-a pățit nimic acel medic. Unde ai citit că a fost arestat laughing? Problema a fost că și-a făcut vaccinul fără să anunțe pe nimeni. Nu suntem în junglă să acționăm de capul nostru, normal că trebuie să se știe când cineva se supune unui experiment care-i poate pune viața în pericol. Lol.

| StrongHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

Condus de oameni mai destepti ca mine,ok. daca eram capabil de ce? de spaga,de santaj,de crime,de ingropat cadavre? NU,doamna draga sunt un simplu cetatean nu ma bag in sitemul legislativ, doar ma intreb daca e corect ce se intampla, dar dumneata, doamna draga esti prea spalata pe creier sa realizezi lucruri evidente pentru oameni ca mine. Poti sa-mi zici nebun, pe mine nu ma afecteaza cu nimic.Doamna draga, nu imi cunosti parintii is nici bunicii carora le-am spus aceleasi lucruri si chit ca si ei ma cred nebun cu asta au fost de acord.Suntem controlati de masoni.Cand o sa te trezesti o sa fie prea tarziu.Nu ti-am spus cum sa-ti traiesti viata,in schimb tu mi-ai zis,deci crezi ca ai o autoritate asupra mea,fara sa ma cunosti,de unde vin,cum ma cheama,ce mananc, ce iubesc ce urasc, ti-ai asumat ca sunt un balegar de om care pune la indoiala sistemul nostru, dar ghici ce, suntem multi care gandim asa si care ne-am saturat de dictatura.In 89' a fost o prosteala pentru tot poporul.Nenorocitul de Ceausescu,merita ce a patit poate,dar nu era singurul,ati uitat de securisti,ati uitat de Iliescu, ati uitat de copiii si cei ce vor urma, tot ei sunt la putere, avem democratie, dadada

| Violleta2022 a răspuns (pentru StrongHeart):

Daca eu eram spalata pe creier, eram inca in tara si ii votam probabil pe cei care i-ai votat tu si de care acum te plangi ca esti nemultumit.
Din fericire pentru mine, am dubla cetatenie si nu mai locuiesc in tara de 30 de ani si nici nu am votat pentru Romania, considerand ca-i dreptul vostru, cei care inca locuiti acolo, sa va alegeti conducatorii.
Daca sunteti ca oile si va spalati creierul unul dupa altul, atunci va meritati soarta.
Sa-mi fie cu iertare, nu fac politica si nu am chef de polemici.

| StrongHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

Stii ce? Cu iertare fara iertare, ma bucur foarte tare ca nu stai in tara.Adica o s-a deschis o sticla de vin chiar acum in cinstea momentului asta.
NU as vrea sa ai vreo influenta chit ca e 0. 000001%, nu as vrea sa ai ceva de spus despre tara mea cat timp nu a fost aici cu noi si te plangi de la mama lu satana de unde esti tu acum si ce politici liberale ai adoptat pe parcurs

| StrongHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu mai vorbi cu mine,tu nu ai ce sa imi spui,accept orice jignire de la un om care a suferit aici, nu de la unu care sta cu fundu la soare prin insule si se plange de tara de care au uitat, esti o tradatoare, si nu spun des asta despre oameni care au plecat, pe majoritatea ii inteleg dar tu doar sa critici sti.Ti-ai uitat originile.

| Violleta2022 a răspuns (pentru StrongHeart):

Stai calm, ca nu te-a jgnit nimeni!

| StrongHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

Da,tu dupa ce stai sa ma faci cu ou si cu otet pe TPU te duci duminica la slujba sa te ierte niezo'
Eu am incercat sa fiu civilizat, dar mi-ati sarit in cap oi proaste ce sunteti, v-am vorbit frumos

| Violleta2022 a răspuns (pentru StrongHeart):

Sa-mi fie cu iertare, dar nu am stiut pana acum cateva secunde (pana am vazut ce ai scris pe alt topic), ca ai o problema psihica atat de grava, ca nu-ti mai raspundeam, sa te enervez.
Ia-ti pastilele si calmeaza-te, eventual uita-te la o comedie, ca sa te calmezi inainte de somn.

"acum 11 minute | StrongHeart a răspuns (pentru Mosotti):
Am tulburari bipolare. Diagonistic facut de domnul meu psihiatru."

| StrongHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

Da doamna, am probleme psihice, probabil si dvs. aveti dar sunt nediagonsticate.

| StrongHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu era nevoie sa dai copy paste ca nu ma ascund, fata de altii.
Asta sunt si imi accept soarta, mai rau e sa te ascunzi si sa spui ca esti altcineva, cum faceti majoritatea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru StrongHeart):

Multumesc ca-mi porti de grija, dar evaluarea mea psihiatrica spune ca sunt o femeie sanatoasa si echilibrata, cu o familie normala si fericita.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Foarte bine, ma bucur de reusita.

| Cosmin86 a răspuns:

Unde la mare? N-am mai fost la mare in Romania de 8 ani laughing

Trebuie sa vad care e situatia in tara respectiva intai, apoi hotarascwinking

| StrongHeart a răspuns (pentru Cosmin86):

La greci e misto in sezonul asta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru StrongHeart):

Da, dar anul asta planuiam Madeira. Sa vedem daca si reusim sa ajungem, vad ca s-au reluat zborurile.

| Drimmero a răspuns:

Categoric nu, masca o porti doar in spatii inchise, cand esti in aer liber nu isi are rostul, mai ales daca stai mai distantat de ceilalti, nu ai cum sa porti masca pe o caldura de 40 de grade, e imposibil.

Oricum, pana se deschide sezonul estival mai dureaza, tari precum Grecia, Bulgaria vor grabi reluarea sezonului pentru ca ele se bazeaza mult pe turism, nu stiu exact cat la % din incasarile din turism intra in PIB. Cam pe la 1 iulie daca situatia se mai calmeaza am putea vorbi de o potentiala revenire la normal, cazurile sunt in scadere evidenta, in jur de 200 de cazuri sunt in Romania, au scazut si in Italia Spania dar tot sunt si acolo undeva la 600-800 zilnic, dar tot scad fata de mii de cazuri ce aveau zilnic.

| T0T a răspuns:

Nu cred că știi ce e aia botniță. Jos. 4. (era de 3, dar să îți mai dau șanse la promovare).

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Postarea asta m-a invatat ceva.Nu sunt in stare sa inghit rahaturi,deci avem politicieni care isi face treaba cu un motiv,nu oricine e in stare sa inghita atata rahat de la oameni.
Cetatenii sunt bolnavi in stare grava si voi ii tratati cu botnita ca pe caini,oamenii au nevoie de ajutor real, virusul asta nu o sa ne omoare, nici pe cei mai loviti psihic cum sunt eu, nici pe ceilalti, ci doar o sa ne intareasca.Si vom fi cu totii castigati prin Hristos, dar stai ca deja v-am dat-o cu Bau Bau ca daca vorbesc de lucruri bune rationalizati bunatatea si iubirea.Wow tara de intelectuali, de ce sa mai!

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Dezacorduri, Hristos, mândrie nejustificată, fanatism, inconștiență etc. Pe scurt, tu dacă vrei să fii infectat și să zburzi fericit spre Hristos, e alegerea ta. Eu am persoane în jur din categoria de risc, deci nu merci. E dreptul meu să stau departe de tine. Iar obligația autorităților e ca într-un mod sau altul să mă țină departe de tine. Simplu.

| Simpatic a răspuns:

Cu botnita stai tu, noi nu suntem caini happy

| Catrice a răspuns:

Aolo sa nu uit să-mi iau și hamul și lesa!

| StrongHeart a răspuns (pentru Catrice):

E ordonanta militara, daca nu ne conformam ne trezim cu spray in nas de la jandarmi.F*ck this World!

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu port masca cu vreo luna inainte de fi obigatorie in restul tari... Si asta in momentul cand iesi din casa.
De cand ne-am relaxact cat de cat o port doar cand intru in magazin, unde repet si inainte nu te lasa sa intri fara... deci sunt obisnuta.

| AC4S4 a răspuns:

Sa inteleg ca dumneavoastra mergeti cumva la mare inauntru?

Vai ce ofensati se simt romanii cand aud de protectie, de curatenie si de responsabilitate. Unii se comporta ca in salbaticie, in cazul acestora, da, se poate numi si botnita.

| StrongHeart a răspuns:

Ma frate eu am prieteni oameni dependenti de tehnologie si care ma asteptam daca le zic de vreo conspiratie sa ma scuipe intre ochi si ei,chiar si ei mi-au zis ca ceva nu e in regula aici si ca e posibil sa se vrea ca oamenii sa fie cipuiti,probabil e vorba de sistemul bancar,chipurile nu mai e ok sa platesti cu bancnote ca sunt murdare,nu au fost murdare pana acum,mama mi-a zis toata viata ca banii sunt cei mai murdari pana acum nu i-a deranjat brusc,banii cash sa se evite ca zice un robot in mega image sau o stire pe net ca sa evitam plata cu cash,cardul il folosesc sunt vinovat,contribui la sistem dar urmatorul pas e sa ne bage cipu sub piele.
Se declara morti de corona virus chiar daca a avut atac de cord,infarct,criza de epilepsie sau alte probleme.
Cu cine sa ma cert? Cu robotii? Astia nu mai sunt oameni,sunt roboti,nu mai zambesc,stiu doar sa faca ce li se spune,eu radeam de astia cu conspiratiile acum ceva timp,chiar ma amuzau foarte tare, mai ales un youtuber al carui nume nu o sa-l dau ca e plin de romani care nu inteleg engleza si habar nu au pe ce lume traiesc.
Presa scrie rahat, stie toata lumea, dar nimeni nu are curaj sa vorbeasca in public, o sa ajungem sa fim impuscati daca spunem ce gandim sau sa ni se interzica drepturi de exemplu daca spun despre homosexuali ca sunt niste **** degradati, depravati poate fac 3 ani de inchisoare,asa s-a ajuns,nu mai ai voie sa zici nimic,se promoveaza da,dar majoritatea nici nu isi dau seama ca sunt sub vraja unor demoni,unor nenorociti care cu tehnologia au reusit sa spele pe creier masele de oameni,majoritatea habar nu au ca majoritatea filmelor si muzicii pe care o asculta e produsa la Hollywood unde se fac petreceri unde se fac acte sexuale degradante,homo,pedo,bdsm,sacrificii umane,mai ales copii,ca asta ii face pe ei sa se simta bine,dominatia totala,ouija board,bestialitate,necrofilie,se santajeaza la greu,in timp ce scriu mesajul asta ma gandesc cati o sa vada si o sa imi vrea raul sa mor,o sa mor ca ala profesor universitar chinez care a studiat despre corona si a murit subit la el in casa si politia spunea ca nu au gasit nimic care sa dovedeasca ca a fost ucis,la fel si Jeffrey epstein care avea influenta enorma la liberali in state si chiar si republicani la fel si John Podesta, sunt toti implicati, inclusiv Marina Abramović din Serbia care practica canibalism si spirit cooking, m-am saturat de voi toti, care promovati demonizarea populatiei, stiu ca noaptea la 3 faceti ritualuri si human hunting,stiu tot despre voi,pana si copiii vostrii o sa va scuipe-n gura pentru ce ati ajuns sa faceti,nu aveti niciun Dumnezeu,va urasc,o sa ma catalogati psihopat,ghici ce am fost la psihiatru nu a reusit sa imi explice starile stiti de ce? Pt ca lumea asta e un amalgan misticotehnic si voi sunteti in iad acum,oamenii vor adevarul nu-l ofera nimeni,dar oamenii se trezesc peste tot in lume,stiu oameni in state, canada, europa si Australia care stiu ce plan aveti.
NU e vorba de certat, astia au ajuns sa controleze tot, nu mai poti sa faci nimic de ei, te lovesc cu predici si legi inventate de ei.

| JicaContra a răspuns:

Aham, in interior o sa o purtam, unii dintre noi nu vor sa faca pe desteptii si sa isi ia amenda usturatoare
MILITIENII BOLSEVICI pe care ii avem pe post de pulitisti ABIA ASTEAPTA SA DEA AMENZI

insa e valabil numai in interior, pe plaja NU e obligatorie!

| AnastasiaK a răspuns:

In primul rand, se cere masca in spatii inchise. In al doilea rand, momentan nu sunt deschise hotelurile/pensiunile/etc si in ultimul rand, sunt multi oameni care nu o sa aiba aceleasi posibilitati financiare de anul trecut, deci s-ar putea sa nu mai fie mari vacante anul asta.

| Dalmore a răspuns:

Nu se compara o bucățică de material cu o botniță, mai lăsați victimizarea.

| StrongHeart a răspuns (pentru Dalmore):

Miroase a balegar si nu pot sa vad fata omului.
Am ajuns sa facem tot ce ni se spune, daca gandesti diferit esti condamnat.

| Dalmore a răspuns (pentru StrongHeart):

Vorbești de parcă nu o porți pentru binele tău și al persoanelor din jurul tău. Prea sensibili sunteți. Eu port ochelari și mi se aburesc încontinuu, dar aia e, ce rahat? Nu mă țin imobilizată într-o cușcă, e o bucată de material și o porți doar în spații închise. Nu la plajă.

| TheWznd a răspuns (pentru StrongHeart):

Masca e impusă pentru apărarea persoanele care sunt expuse la risc pentru că le impune meseria. Vânzătorii, șoferii de autobuz, funcționarii publici sunt doar câteva exemple.

Dacă nu vrei să o porți, stai în casă.

Nu știu cum vă puteți suporta pe voi înșivă cu atâta incultură.

| Dalmore a răspuns (pentru StrongHeart):

Sunt oameni care lucrează în medii toxice, unde trebuie să poarte măști și tot felul de echipamente, ce-ar fi să iasă și ei în stradă, că dăh, le îngrădim libertatea, îi ținem în cușcă și nu-i lăsăm să moară mai repede. Jesus.

| Dalmore a răspuns (pentru Dalmore):

Și oricum, cine naiba se duce la mare anul ăsta? laughing

| StrongHeart a răspuns (pentru TheWznd):

Eu sper sa iti schimbi gandirea si sa vezi adevarul.Adevarul e ca am ajuns sa credem orice ni se spune.Tu stii ca exista oameni de cancer care s-au vindecat?
Bunicul meu are cancer acum i s-a facut rau si s-a dus la spital si l-au trimis acasa ca daca statea pe acolo mai rau se infecta. Spitalele sunt focare de infectie. Dumnezeu, universul, natura, spune-i cum vrei tu, ne-au dat un organism care lupta constant sa supravietuiasca.Stii ce te omoara? Frica, asta va omoara pe voi.Stresul,panica.
Inainte sa imi spui de persoane in varsta ca ar putea fi ai mei, iti spun ca am vazut persoane de peste 65 de ani carora nu le e frica de virus.Nu,Nu sunt inconstienti.Sunt trecuti prin viata si nu-i mai sperie facaturile astea.Eu am avut probleme grave de sanatate peste care am trecut fara spitale si doctori.
M-am saturat de spalatii pe creier care nu mai vad realitatea asa cum este ea.Fricosilor!

| StrongHeart a răspuns (pentru Dalmore):

NU vorbesc de asta. Vorbeam de cu totul altceva.Sunt constient ca trebuie sa porti echipament in functie de job. Vorbeam de sistemul imunitar care poate sa vindece boli grele.In fine.

| TheWznd a răspuns (pentru StrongHeart):

Ar trebui să te uiți în oglindă, prietene. Tu ești cel stresat și paranoic, ai impresia că cineva vrea să te controleze.

Nu știu care dintre noi e spălat pe creier, eu pentru că spun că masca e o metodă noninvazivă de protecție a celor din jur, sau tu, care crezi că toți cei care o poartă sunt "fricoși" și panicați. Pe lângă faptul că o mai numești și în sens peiorativ "botniță", când e doar o bucățică de material.

Una e să fii constient că acest virus este periculor pentru sănătatea publică și pentru economie, și alta e să fii speriat și paranoic că o să te omoare.
Nu sunt de acord cu cei din categoria a doua, dar nu sunt de acord nici cu oamenii ca tine, care cred că totul este o minciună/o invenție, ca să...ca să ce? Ca să ne controleze cineva? Ambele categorii sunt definite de frică și paranoia.

Oamenii normali care conștientizează gravitatea și își asumă măsurile de protecție și prevenție sunt cei raționali și realiști.

| StrongHeart a răspuns (pentru Dalmore):

Nu,ma frate nu e totul degeaba,nu fac pipi pe sistemul medical,fac pipi pe sistemul politic, ca va mint zi de zi si nu mai stiti de voi.
SI eu port ochelari, si eu am avut probleme mari medicale, dureri ingrozitoare, dar stii ce ti-a dat Univerul? Un sistem imunitar care lupta si masca aia e facuta tot in China si nu cred ca toti care fac mastile se spala pe maini in fabrica si m-am saturat de toti spalatii pe creier care se uita pe Antena 3 si dupa vin sa imi violeze mie intimitatea si sa imi spuna ce trebuie sa fac.Sunt oameni de 65+ ani care s-au saturat de minciunile astea.

| TheWznd a răspuns (pentru TheWznd):

Așa că și eu îți urez, cu tot dragul, să te trezești și să ieși din distopia în care ai intrat singur.

| AnastasiaK a răspuns (pentru StrongHeart):

Eu constat ca tu nu stii pe ce lume traiesti. MEREU au existat legi, mereu cetatenii au avut pe langa drepturi si obligatii, doar ca restrictiile impuse acum au fost anuntate la televizor pentru ca sunt noi asa ca ati avut ocazia sa le auziti toti...pentru celelalte, cam trebuie sa te documentezi un pic si nu oricine poate. Dar cum ar fi sa vina unul maine sa bage un cutit in tine asa...ca s-a hotarat el sa gandeasca diferit, iar apoi sa nu fie nici condamnat? Misto, nu?

| StrongHeart a răspuns (pentru TheWznd):

Habar nu ai pe ce lume traiesti dar o sa iti dau prezumptia de nevinovatie. Oamenii normali, aham, norma ce inseamna imi spui si mie? Cine dicteaza care e norma si care nu?

| StrongHeart a răspuns (pentru AnastasiaK):

Ok ok, nu, nu ar fi misto, mi-am imaginat de multe ori scenariul de a fi injunghiat sau torturat.NU am spus niciodata ca trebuie sa existe libertate fara limite,am pus si eu o intrebare,hai, hai acum imi sariti toti in cap, de ce nu iti dau adresa mea sa vii sa ma omori ca poate ar fi o Planeta mai buna fara sa-i fac umbra ca am indraznit sa pun niste intrebari.Te simti ofensat/a? Si eu ma simt ofensat cand mi se spune ce sa fac, ce sa gandesc, ce am voie sa spun si ce nu.Nu esti de acord cu majoritatea? esti un psihopat si trebuie sa te internam, f*ck off

| TheWznd a răspuns (pentru StrongHeart):

Ai dreptate, am folosit greșit termenul. Dacă aș putea edita comentariul aș înlocui "normali" cu "realiști".

Din nou, nu știu care dintre noi habar nu are pe ce lume trăiește.

| TheWznd a răspuns (pentru StrongHeart):

Dacă te simți ofensat când ți se spune ce să faci și ce să gândești ești liber să părăsești civilizația și să te muți singur, în sălbăticie. Acolo nu îți poate dicta nimeni cum să îți trăiești viața.

Societățile și civilizațiile au reguli după care se ghidează. Cetățenii au drepturi și obligații. Eu dacă aș avea atâta ura și supărare pe societate, aș părăsi-o, pur și simplu.

| Dalmore a răspuns (pentru StrongHeart):

Ideea e că e o bucățică de material, nu te-a trimis nimeni în război, nu te-au băgat cu forța în prima linie, nu-nimic laughing nu poți compara așa ceva cu sclavia, am văzut și eu poza aia cu negresa cu botniță cu care aseamănă nebunii masca, femeia aia a fost o sclavă, care a fost violată toată viața și tratata ca ultima cârpă. Voi de ce suferiți atât? Că trebuie să vă spălați pe mâini și să vă astupați năsucul laughing Faching Crist.

| Dalmore a răspuns (pentru StrongHeart):

Frate, e o măsură care necesită efort minim, asta vreau să-ți zic. Părerile oamenilor bătrâni nu mă interesează pentru că sunt senili majoritatea laughing.

| StrongHeart a răspuns (pentru TheWznd):

Ai face-o sau o spui asa ca esti constrans de converstatie? Te-ai sinucide sau te-ai muta intr-o padure cand stii ca acasa e cald si frumos? Ok,respectam regulile,dar nu este normal sa te intrebi daca regulile astea sunt bune pentru sistemul nostru social? Am zis cumva ca e ok sa furi, sa te droghezi, sa omori, sa violezi? Am pus o intrebare simpla, care e problema?

| TheWznd a răspuns (pentru StrongHeart):

Nu m-aș muta. Și tocmai pentru că nu m-aș muta, respect societatea în care trăiesc și îi urmez regulile firești. Nu înțeleg ce legătură are sinuciderea cu subiectul.

Masca este impusă ca să îi protejăm pe cei din jurul nostru. Chiar aș vrea să aud măcar un singur motiv pentru care masca nu e bună pentru sistemul nostru social.

Problema în întrebarea ta este termenul "botnită". Când folosești asemenea termeni în sens peiorativ, ar trebui să te aștepți la oameni sătui de ignoranță și nepăsare care îți comentează big grin

| StrongHeart a răspuns (pentru TheWznd):

Lumea nu este doar cea fizica.Te rog sa te gandesti la asta, poate maine mor, sau poimaine, cine stie.Dar poate ramai cu ceva din asta.NU suntem ce spun altii ca sunte, suntem mult mai mult dar am fost prostiti prea mult timp

Răspuns utilizator avertizat
| CleanHeart a răspuns:

laughing
Stii ce e misto la o masca?
Poti vorbi singur fara sa te vada cineva.
Logic ca nu port, mai ales la mare pe caldura aia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema ta e ca citesti stirile pe diagonala

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Si problema ta e ca stai pe orizontala.

| brokxy a răspuns:

Eu ma sufoc cu ea in soare, bine ca nu voi merge la mare deloc
Serios am citit ca reduce 60% din oxigenul respirabil si nu e sanatos sa o porti mereu

| StrongHeart a răspuns (pentru brokxy):

Stiu.Lumea e oarba.

| Stropdeploaie a răspuns:

Doar in mare!@laughing)

| TheWznd a răspuns:

Sper că îți dai seama că morțile de coronavirus sunt raportate toate la WHO ca să poată face o statistică, în timp ce morțile din alte cauze nu.
Normal că mor în continuare oameni din alte cauze, dar nu s-a făcut niciodată o statistică centralizată care să fie publicată pe site-ul organizației mondiale a sănătății, pentru că e absurd să se facă așa ceva, și nu ajută pe nimeni.

Cum adică un om care face infarct este lăsat așa cum e până îi vine rezultatul testului de coronavirus? Tu te auzi ce aberații și ce prostii vorbești?

Ignoranța și lipsa de profesionalism NU are ABSOLUT NICI O legătură cu pandemia sau cu virusul, ci cu sistemul medical bolnav din România. De zeci de ani oamenii sunt lăsați fără tratament în spitale, fără mâncare/cu mâncare proastă și fără aistență. Nu e ceva nou, nici ceva ce ține de virus, dar bine că v-ați trezit și voi!

| Trex157et777 a răspuns (pentru TheWznd):

Acest OMS(WHO in engleza) au zis la inceputul pandemiei ca fiecare tara trebuie sa ia masuri si sa inchida oamenii in casa! Bun! Asa s-a si facut! Am stat 2-3 luni in casa si ghici ce...OMS dupa 3 luni de stat acasa ii aplauda pe Suedia ca nu s-a luat nicio masura! Au zis ca asa trebuia procedat nu sa opresti toata economia tarii cand ei au spus la inceput ca trebuie sa se opreasca tot si sa stam in casa! Atunci OMS nu e mafie?
Si OMS a incalcat propriile lor reguli!
Conform OMS pandemie se declara cand cel putin 80M din populatia tarii este bolnava/infectata! Cand s-a declarat pandemie erau doar 100K de infectati! Atunci OMS nu e in stare sa respect nici macar legile lor?
OMS=Mafie

| TheWznd a răspuns (pentru Trex157et777):

OMS nu a aplaudat Suedia pentru că nu au stat în casă. Au aplaudat sistemul de sănătate Suedez că a reușit să facă fața numărului mare de cazuri, datorat faptului că nu au impus măsurile de prevenție necesare.

În plus, Suedia guvernul suedez a recunoscut public că a greșit neimpunând restriciții pentru prevenție.

Dacă vrei să mai discutăm, caută-mă după ce înțelegi termenul de "Mafie". Paceeee!

| StrongHeart a răspuns (pentru Trex157et777):

Masonerie,Comisia trilaterala, nu o sa dam de ei, nici nu stim cine e in spatele acestor decizii, de regula sunt papusari meniti sa joace un rol, habar nu avem cine trage sforile

| Trex157et777 a răspuns:

Pai ce crezi? La cat de destepti is ăstia stau cu botnita si manusi cand is singuri in masina lor personala laughing

| StrongHeart a răspuns (pentru Trex157et777):

Imi e scarba de ei, o sa vomit in cinstea lor